Спеціальні потреби

Росія більше не утилізуватиме плутоній через «недружні дії» США


Володимир Путін

Росія призупинила дію угоди з США про утилізацію плутонію.

Відповідний указ 3 жовтня підписав президент Росії Володимир Путін.

Рішення було ухвалене на тлі погіршення відносин Москви і Вашингтона.

У документі, опублікованому на сайті правової інформації Росії, йдеться про те, що дія угоди призупиняється «у зв’язку з докорінною зміною обставин, виникненням загрози стратегічної стабільності в результаті недружніх дій Сполучених Штатів Америки щодо Російської Федерації і нездатності Сполучених Штатів Америки забезпечити виконання взятих зобов’язань щодо утилізації надлишкового збройового плутонію відповідно до міжнародних договорів, а також виходячи з необхідності вжиття невідкладних заходів щодо захисту безпеки Російської Федерації».

Путін раніше звинувачував Сполучені Штати у невиконанні зобов’язань щодо утилізації плутонію. У Державному департаменті США відкинули ці звинувачення.

Домовленості про промислову утилізацію надлишків збройового плутонію були досягнуті у 2000 році.

Росія не згодна з методами, використовуваними США при утилізації. Глава «Росатому» Сергій Кирієнко заявив, що Вашингтон розглядає можливість не спалювати плутоній в реакторах, а захоронювати. Утилізація відходів повинна була початися до 2018 року.

Як зазначає агентство Reuters, відносини між Москвою і Вашингтоном погіршилися після того, як Росія анексувала український Крим у 2014 році і, коли, внаслідок протестів у Києві, які повалили уряду проросійського президента Януковича, Москва почала надавати допомогу промосковським сепаратистам в Східній Україні.

Вашингтон очолив кампанію за введення економічних санкцій проти Росії за її роль в українській кризі.

Дивіться також: На оновлення ядерної зброї США планують витратити 1 трильйон доларів протягом наступних 30 років

XS
SM
MD
LG