Спеціальні потреби

Стаття Путіна у Die Zeit викликала критику з боку низки оглядачів


На фото: президенти США та Росії під час зустрічі у Женеві

Стаття президента Росії Володимира Путіна "Бути відкритими, попри минуле", опублікована у німецькому виданні Die Zeit, викликала критику з боку низки оглядачів через закиди Путіна, пов'язані з Україною.

У статті Путін пише про те, що сподівання Росії, що завершення Холодної війни стане прологом до єдиної культурно та цивілізаційно Європи, зіткнулись із роширенням НАТО на Схід. "Росія виступає за відновлення всеохоплюючого партнерства з Європою. У нас чимало тем, які являють обопільний інтерес", - відзначив Путін.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Путін у статті називає протести в Україні 2014 року проти президента Віктора Януковича і його втечу в Росію "антиконституційним збройним переворотом". Він також заявив, що "США організували переворот, а країни Європи його безвільно підтримали".

"Як же багато нісенітниць у статті Путіна у Die Zeit, що важко встежити. Як вам твердження про "вихід" Криму з України? (як щодо вторгнення та анексії)", - твітує про матеріал Путіна колишній координатор санкцій США, а нині експерт аналітичного центру Atlantic Council Даніел Фрід.

"Підсумок щодо статті Путіна у Die Zeit: бажання, щоб Захід прийняв контроль Кремля над "його" частиною Європи, особливо Україною та Білоруссю. Нагадує радянський "мирний наступ". Але навряд Європа (та США) забудуть про вбивства, репресії, вторгнення, анексію", - також відзначив експерт.

"Президент Путін бреше, що "Європа активно підтримала збройний неконституційний переворот в Україні" у 2014-му. Я був там із міністрами Фабіусом та Штайнмаєром. Янукович стріляв у проєвропейських демонстрантів, а не навпаки", - пише про статтю депутат Європейського парламенту Радослав Сікорський.

"Путін проводить лінію тут (події Майдану - прим. ГА). Якщо хочете, щоб я добре поводився, укладіть угоду. Хочете рухатись далі? Тоді я лишусь позаду", - міркує про статтю кореспонент видання The Independent у Москві Олівер Керролл.

Низка оглядачів звернула увагу на твердження Путіна щодо привабливості об'єданої з Росією Європи.

"Стаття Путіна у Die Zeit - це цікавий матеріал авторитарного лідера, який процвітає через дії очолюваного США Заходу, які розділяють пострадянський простір. Сумний час, коли єдиний голос, який закликає до єдиної Європи від Лісабону до Владивостоку, належить диктатору", - твітує журналіст-міжнародник Леонід Рагозін.

Стаття Путіна у німецькому виданні завершується твердженням, що Росія виступає за партнерство з Європою для континентальної безпеки. Путін пропонує, що всі "повинні визнати" те, що він називає "вантажем минулих помилок" заради "процвітання Європи і світу".

Дивіться також: ВМС США підірвало вибухівку поблизу 100 000-тонного авіаносця USS Джеральд Форд

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG