Спеціальні потреби

Брехня дня. ЗМІ Росії: армія України брутально порушує перемир’я на Донбасі


Російські ЗМІ стверджують, що українська армія порушує умови перемир’я на сході України та цитують заяви провідних політиків Росії, котрі кажуть, що «пану Порошенку вірити не можна». При цьому, російські мас-медіа твердять, що «унітарної держави Україна вже не існує».

Телеканал «Росія 24» заявляє: «Перемир’я оголошене Петром Порошенком під питанням… Українська армія знову порушила перемир’я. Як повідомляє агентство «Новоросія», напередодні увечері важка артилерія почала стріляти по містечку Щастя, що на Луганщині».

Хоча відомо, що за умовами перемир’я, оголошеного президентом України до 27 червня, українська армія може відкривати вогонь у відповідь на провокації та обстріли проросійських сепаратистів українських військових.

Більше того, телеканал «Росія 24» озвучив заяву лідера лівої російської партії «Справедлива Росія» Сергія Миронова, який заявив: «Перспектив у цьому перемир’ї ніяких не бачу, тому що вогонь не припинений. Пан Порошенко не збирається сідати за стіл переговорів з тими, хто сьогодні реально представляє народи «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки». Пану Порошенку віри немає, він не самостійний гравець, він виконує те, що йому диктують і пишуть у Вашингтоні… Якраз з позиції сили, коли Київ, через втрати своїх вояків та техніки, вимушений буде сісти за стіл переговорів, для того, щоб Київ ніколи не мав ілюзій, що він рано чи пізно придушить ось цей народний опір… Я вважаю, що унітарної держави Україна вже більше не існує».

Миронов також закликає «обрушитись всією могуттю збройних сил Росії на Україну».

Уповноважений Кремля: «Щодня кордон Росії з Україною перетинають десятки тисяч біженців»

Вже згаданий московський державний телеканал «Росія 24» оголошує устами очільника російського Міністерства з надзвичайних ситуацій, що в Росії вже зареєстровано понад десять тисяч біженців: «Всього розгорнуто понад 200 пунктів біженців з України. У 189 із них перебуває понад 12 тисяч біженців». Хоча далі канал «Росія-24» починає рахувати біженців з України: в Ростовський області – понад 13 тисяч, в Севастополі – понад 4 тисячі, на Кубані – 4 тисячі, Ставрополь – 4 тисячі. Дивна арифметика з Москви, оскільки письмово, за даними того ж МНС Росії, за тимчасовим притулком до російської влади за два місяці конфлікту на сході України звернулося лише близько 300 громадян із України.
Павло Астохов

А ось що заявив «Росія 24» у понеділок уповноважений президента Росії з прав дитини Павло Астахов: «Відсутність гуманітарних коридорів з України не дає можливості виїхати біженцям, яких щодня виїжджає з України більше ніж 10 тисяч».

На початку цього конфлікту в Москві називали цифри про сотні тисяч біженців з України до Росії. Натомість в ООН і ОБСЄ заперечували цю не обґрунтовану інформацію з Москви.
Передрук з "Радіо Свобода"

Показати коментарі (8)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG