Спеціальні потреби

Законодавці США назвали указ Путіна «провокацією»


Сенатор Ліндсі Ґрем

Члени Конгресу США охарактеризували як «провокацію» рішення президента Росії Володимира Путіна про зняття заборони на передачу Ірану одного з найсучасніших ракетних комплексів.

Державні ЗМІ Росії повідомили, що указ Путіна скасовує введену в 2010 році заборону і вступає в дію негайно.

Указ з’явився менш ніж через два тижні після того, як Іран уклав рамкову угоду з шістьма світовими державами, включаючи Росію і США, щодо обмеження його ядерної програми в обмін на зняття економічних санкцій.

Росія підписала контракт на постачання зенітних ракетних комплексів С-300 вартістю 800 мільйонів доларів в 2007 році, але призупинила поставки три роки потому через серйозні заперечення з боку США та Ізраїлю.

Ракетні комплекси такого типу здатні вражати одночасно безліч цілей. Радіус їх дії становить до 200 кілометрів.

Указ Путіна зазнав різкої критики з боку як республіканців, так і демократів у Конгресі. Член комітету Сенату з питань збройних сил Ліндсі Ґрем, республіканець, заявив газеті USA Today, що Росія поводиться як член «компанії» злочинних режимів, до якої входять Сирія та Іран.

За словами Ґрема, це показує, що іранські лідери, замість того, щоб використовувати мільярди, які вони отримають після зняття санкцій, на будівництво лікарень і шкіл, «збираються озброювати себе сучасною зброєю».

«Усі члени Конгресу будуть розглядати це як провокацію», – сказав він.

Ґрем заявив, що у відповідь президент США Барак Обама повинен пригрозити вийти з переговорів про ядерну програму Ірану.

Ведучий демократ у комітеті Палати представників з міжнародних справ Еліот Енґель назвав рішення Путіна «обурливим вчинком».

«Або Путін блефує, намагаючись домогтися прихильності іранського режиму і отримати важіль для впливу на Захід, або він зробить це і заохотить Іран вже зараз, коли угода щодо ядерної програми вже не за горами, – сказав Енґель. – Крок за кроком, Путін перетворює Росію на державу поза законом».

XS
SM
MD
LG