Спеціальні потреби

Законопроект проти знесення пам'ятників у США представили республіканці


Лідер республіканської меншості у Палаті представників Кевін Маккарті (архівне фото)
Лідер республіканської меншості у Палаті представників Кевін Маккарті (архівне фото)

Лідер республіканців у Палаті представників пропонує позбавити федеральної допомоги місцеві органи влади, які не будуть захищати пам'ятники

Лідер республіканців у Палаті представників Конгресу США Кевін Маккарті у четвер представив законопроект, який обмежує федеральну допомогу штатам і муніципалітетам, які не будуть захищати пам'ятники від руйнування у ході масових заворушень.

«Стирати нашу історію - неправильно», - заявив Маккарті.

Відповідно до законопроекту, співавторами якого виступили республіканці Джим Джордан і Сем Грейвс, місцеві органи влади втратять частину федеральної допомоги, якщо «не відновлять порядок, або не заарештують учасників заворушень».

"Лівацькі натовпи намагаються стерти історію, знищуючи статуї Джорджа Вашингтона, генерала Гранта та Христофора Колумба. Досить вже", - заявив політик на своїй сторінці у Twitter.

Політика розкритикувала його конкурентка на виборах до Конгресу, демократка Кім Мангоне.

"Це що жарт? Скажіть хтось цьому дурню, що майже 140 000 американців померли і мільйони без роботи. Наскільки політик може втратити зв'язок із реальністю?", - твітнула політикиня.

У ході протестів, що розгорілися після вбивства афроамериканця Джорджа Флойда, деякі демонстранти почали трощити пам'ятники історичним діячам, які володіли рабами або боролися за рабовласницьку Конфедерацію під час Громадянської війни у США.

Президент Дональд Трамп засудив руйнування пам'ятників і піддав різкій критиці законодавців, які пропонують їх знести.

Демократи у Палаті представників просувають законопроект про знесення пам'ятників рабовласникам і політикам, які підтримували рабство. Спікер Ненсі Пелосі в четвер заявила, що відповідний законопроект може бути прийнятий вже в найближчі тижні.

Дивіться також: У Москві та Санкт-Петербурзі пройшли протести проти поправок до Конституції Росії

XS
SM
MD
LG