Спеціальні потреби

Мусульмани починають святкувати Рамадан


Мусульмани починають святкувати Рамадан

Мусульмани повсюди у світі відзначають Рамадан. У цей священний для них місяць – особливо спекотний цього року на Близькому Сході – вони будуть дотримуватись посту. Рамадан у цей рік розпочався дещо раніше, ніж завжди. Втім між двома головними течіями ісламу віддавна існує деяке розходження щодо точної дати його початку.

Мусульмани-суніти почали постити у середу на світанку, тоді як шиїти чекають до четверга. Це пов’язано з відмінним інтерпретуванням віруючими місячного календаря.

Велика спека у більшості країн арабського світу викликає особливе занепокоєння ісповідниками ісламу, зокрема в таких неспокійних місцях, як Багдад та секторі Гази, де рутинно впродовж довгого часу нема електропостачання.

Духовні лідери в Об’єднаних Арабських Еміратах дозволили працюючим людям раніше переривати піст, якщо спекота буде особливо нестерпною.

Місяць Рамадан знаменний для мусульман тим, що, згідно з їхнім віруванням, 1 400 років тому пророку Магомету були відкриті таємниці священної для ісламу книги Коран.

XS
SM
MD
LG