Спеціальні потреби

США переробляють лише 20% своїх електронних відходів


Сучасне життя важко уявити без електроніки. Однак, електронні пристрої, які віджили свій термін і опинилися на смітнику, становляться серйозну загрозу довкіллю та здоров’ю людини. У США електроніка складає лише 2% загальної кількості сміття, однак аж 70% обсягу токсичних відходів. Тож уряд спонукає своїх громадян здавати старий непотріб на переробку.

У Сполучених Штатах електронне сміття зараз накопичується швидше, ніж будь-коли. Люди не знають, що робити зі старими телевізорами та комп’ютерами, тому викидають їх просто на сміття. Директор Національної асоціації з переробки відходів Чаз Міллер каже, що численна кількість електронних відходів не таке вже й непередбачуване явище:

«Ми користуємося безліччю електротоварів. Але попри їх широке застосування, існує тенденція їх недовготривалості у побутовому вжитку. Мобільні телефони служать два чи три роки, доки їх не міняють на нові. Комп’ютери теж змінюють через два – три роки».

У Міністерстві захисту навколишнього середовища підрахували, що протягом року викидається понад 400 мільйонів електронних приладів. У більшості американських штатів або заборонено закопувати відходи у землю, або створено спеціальні програми з їх переробки. Ось наприклад на одне переробне виробництво у Балтиморі поступає тільки стара електроніка, її розбирають на частини та сортують. Менеджер Майк Фенон каже, що відтак вони перепродують окремі компоненти іншим компаніям, які відбирають цінні матеріали:

«Існує багато цінних металів, які можна ще раз використати замість того, аби закопувати їх у землю. До того ж, у деяких деталях є матеріали, які взагалі не можна викидати на смітник».

У багатьох містах Америки організовуються заходи збору старої електроніки. Фенон пояснює, що деякі вживані частини, як от системні плати переправляються в Канаду, тоді як інші часитини – в країни Азії:

«Вони підуть на переплавку під час якої відновиться мідь, для самої системної плати їх вже не використаєш, проте в це й же час відновляться й дорогі метали на платі. Існують золоті плати, на численних матеріалах є срібло. Всі ці матеріали відновлюються при переплавці».

Фенон каже, що сьогодні в Америці переробляється понад 20% електронних відходів. 13 років тому переробляли тільки 6%. А Міллер каже, що ці показники лише зростатимуть із забороною на закопування сміття, щоб такі токсичні елементи як свинець та меркурій були подалі від сміттєзвалищ:

«Ми можемо досягнути і кращих результатів, ніж 20% переробки електронних відходів. На мою думку, в переробці електроніки ми досягнемо такого ж результату як з утилізацією газет».

Захисники довкілля вважають, що зменшити кількість електронних відходів, закопаних у землю, можна через зростання обізнаності споживачів про інші шляхи переробки електронного сміття.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG