Спеціальні потреби

Республіканці і демократи у Конгресі звинувачують один одного у нездатності домовитися про реформу поліції


Сенат і Палата представників розробили дві конкуруючі ініціативи, жодна з яких не має достатньої підтримки для ратифікації

Демократи і республіканці у Конгресі США не можуть дійти консенсусу у питанні реформи поліції, необхідність якої підкреслили масові протести, які прокотилися країною після загибелі афроамериканця Джорджа Флойда у штаті Міннесота після затримання поліцією.

Демократи закликають лідера республіканської більшості у Сенаті Мітча Макконнелла не проводити намічене на середу процедурне голосування по підготовленому республіканцями законопроекту, який критики вважають недостатньо масштабним.

Демократи пропонують, натомість, розглянути законопроект, який вони планують представити у Палаті представників Конгресу у четвер, наполягаючи, що ініціатива республіканців все одно не отримає достатньої підтримки.

Він має критичні вади і не може бути виправлений. Нам потрібна реальна реформа
Лідер демократів у Сенаті про законопроект республіканців

«Законопроект республіканців покликаний вирішити проблему лише на словах і не містить жодних істотних змін, які могли б дійсно врятувати життя», - заявила сенатор Камала Харріс, яка брала участь у підготовці ініціативи демократів.

Однак Макконнелл попереджає, що, якщо демократи відмовляться обговорювати ініціативу республіканців, виникне патова ситуація.

«Завтра ми дізнаємося, чи поділяють колеги-демократи наші прагнення, або ж вони вважають за краще ухилитися від вирішення проблеми і кинути країну напризволяще», - сказав Макконнелл до виступу Харріс та інших демократів.

"Сенаторе Макконнелл: Законопроект республіканців у Сенаті не запроваджує реальну відповідальність для поліції. Він має критичні вади і не може бути виправлений. Нам потрібна реальна реформа", - твітує у вівторок лідер демократичної меншості у Сенаті Чарльз Шумер.

"Щодо реформ поліції: Демократична більшість у Палаті представників США створила закритий процес і тисне на республіканців у Палаті представників", - заявив впливовий сенатор-республіканець Ліндсі Грем, - "Республіканці у Сенаті рухаються уперед, будучи відкритими до правок, але демократи у Сенаті кажуть "Ні". Дуже сумно - це означає, що нічого не робиться".

Республіканці у Сенаті рухаються уперед, будучи відкритими до правок, але демократи у Сенаті кажуть "Ні". Дуже сумно - це означає, що нічого не робиться
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем

Минулого тижня президент Дональд Трамп підписав указ, спрямований на стимулювання змін у роботі поліції. Законодавча ініціатива необхідна для проведення більш комплексної реформи.

Однак Сенат і Палата представників розробили два конкуруючих законопроекти, жоден з яких не має достатньої підтримки, щоб бути прийнятим в обох палатах.

Демократи незадоволені тим, що пропозиція республіканців зосереджена на заохоченні реформ, а республіканці вважають, що пропоновані демократами зміни негативно вплинуть на роботу правоохоронних органів.

Дивіться також: Наскільки реалістичною є пропозиція виключити Росію зі SWIFT?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG