Спеціальні потреби

Актуально

Стан економіки впливає на допомогу біженцям у штаті Айова

Сполучені Штати – одна з країн світу, які приймають найбільше біженців. Торік майже 75 тисяч біженців отримали притулок та захист у США. З них 908 осіли у штаті Айова. Їх переїзд до Америки співпав з економічною рецесією та рекордним безробіттям.

Абдулагі Гірет – біженець із Сомалі. Залишивши батьківщину у 1991році, він спочатку жив у таборі для інтернованих осіб у Кенії. У 2007 році емігрував до Сполучених Штатів. Він говорить:

«Америка – дуже гарне місце. Нам подобається. Діти ходять у школу… у мене шестеро дівчаток, четверо з них тепер вчаться».

Прижитися в Америці родині Гірет допомогла Лютеранська церква. Представники організації зустріли їх в аеропорту, підшукали квартиру, а найголовніше посприяли з робою – влаштували Абдулагі у фінансову корпорацію Сітіґруп.

«Мені в усьому помогли лютерани», – каже Абдулагі.

Через шість місяців після його приїзду у США почалася економічна рецесія і Абдулагу скоротили.

Сьогодні він, як і тисячі інших біженців, що мешкають в Америці, намагається знайти нову роботу.
За даними благодійних організацій, до рецесії пошуки праці займали 3 місяці. Тепер пів року. Але щастить небагатьом.

З меншою кількістю робочих місць, зростає необхідність у фінансовій підтримці іммігрантів, якої недостатньо для кожного».

Голова програми допомоги біженцям Джилл Стакер каже:

«Чимало потреб не задовольняється в рамках програми».

Джилл Стакер очолює лютеранську програму допомоги біженцям в Айові. За понад 15 років існування вони розселили тисячі родин біженців. Однак вони припиняють свою діяльність. Як каже Джилл, фінансування, яке агентство отримує від Державного департаменту, недостатньо для потреб переселенців:

«Суми допомоги для родин біженців явно не вистачає для надання послуг сім’ям. У додаток… наших ресурсів обмаль для того, щоби забезпечити родини якісними послугами, на які вони заслуговують».

Також голова бюро допомоги біженцям у штаті Айова, Джон Вількен висловлює песимістичну думку:

«Ми втрачаємо надто багато грошей на цій програмі, щоби виправдати її продовження».

Отже бюро незабаром припинить своє існування. Джон Вількен каже:

«Наша остання родина біженців прибуде в кінці місяця. Після чого ми припинемо надання послуг біженцям. До кінця вересня цієї частини програми не буде».

Закінчення програми лякає Нанґа Тханга, біженця з Бірми, який також працює в Бюро, допомагаючи своїм співвітчизникам.

«…Я люблю допомагати людям… така у мене вдача… А потім інша річ… якщо вони зачинять бюро, я буду змушений шукати іншу роботу».

Лютеранська церква і Бюро допомоги біженцям допомагали 85 відсоткам іммігрантів у штаті Айова.

Католицькі благодійні організації свого часу працювали разом з лютеранами, але тепер, як виглядає, вони будуть єдині в Айові, які займатимуться біженцями.

Говорить директор католицької благодійної організації Сол Варіско:

«Якщо ми хочемо поселяти людей у безпечному місці, ми повинні мати достатньо коштів і можливостей, щоби це робити».

Наступного року католицька організація планує розселити лише сотню біженців. Це дуже мала частка з 80 тисяч біженців, які повинні прибути до Сполучених Штатів до кінця 2011року.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG