Спеціальні потреби

США закликали Росію розблокувати продовження мандату місії ОБСЄ на кордоні з Україною


Речник Держдепу США Нед Прайс

Сполучені Штати висловили "глибокий жаль", через рішення Росії заблокувати продовження мандату спостережної місії організації на російських пунктах пропуску "Гуково" та "Донецьк", що на кордоні з Україною, і закликали Росію змінити позицію, йдеться в заяві речника Держдепу США Неда Прайса.

Це рішення Росії "зашкодить прозорості та впевненості в регіоні, який цього вкрай потребує", зазначив Прайс. Ві закликав Росію змінити позицію і виконати свої зобов'язання в рамках Мінських домовленостей.

"Спостережна місія ОБСЄ на кордоні відіграє цінну роль в прозорості щодо пересування людей та поставок між Російською Федерацією та регіонами східної України, які контролюють керовані Росією сили", - заявив речник.

Він нагадав, що ця невелика місія діє з липня 2014 року і її робота "основоположним чином" пов'язана з зобов'язаннями Росії в рамках Мінського протоколу від вересня 2014 року, який передбачає "постійний моніторинг українсько-російського державного кородну і перевірку ОБСЄ".

Прайс підкреслив, що США закликають Росію дозволити продовження мандату місії ОБСЄ, припинити тривалу агресію в Україні і сприяти мирному врегулюванню конфлікту.

Раніше українське МЗС виступило з рішучим осудом рішення Росії і зауважило, що відсутність моніторингу є свідченням планів Росії "продовжувати і збільшувати постачання зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, що може спричинити подальшу ескалацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту".

Дивіться також: Кислиця про українське питання в ООН: критично важливо, аби воно залишалося у пріоритетах порядку денного. Відео

XS
SM
MD
LG