Спеціальні потреби

Київради більше немає – експерт


Сесія пройшла лише завдяки сотням бійців «Беркута»

Київ – Заклики, штовханина, бійки, розбиті голови народних обранців та вибите вікно не завадили владі провести сесію Київради. Міліція не пустила до будівлі опозиційних депутатів столичної міської ради та парламенту країни. Сесію, яка пройшла лише завдяки сотням бійців «Беркуту» експерти назвали «захопленням органу місцевого самоврядування».

Ще з ночі будівля Київської міської ради була готова до опору опозиції, яка намагалася не допустити проведення сесії. Будівлю оточили двома живими ланцюгами: зі співробітників міліції та з хлопців характерної зовнішності, яких учасники опозиційних мітингів називають «спортсменами».

Тим часом провладні депутати міської ради потрапили до сесійної зали і розпочали засідання. На вулиці почалася бійка депутатів із працівниками спецпідрозділу міліції «Беркут».Це страх влади перед опозицією – Яценюк

Депутати Верховної Ради з опозиційних фракцій під час штовханини з «Беркутом» розбили вікно біля центрального входу до Київради. Близько десяти народних обранців, серед яких був голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк та депутат від «Свободи» Андрій Іллєнко увійшли через цей імпровізований вхід до будівлі київської влади. Але кордони «Беркуту» далі першого поверху їх не пустили. Так само крізь вікно опозиціонери вийшли з приміщення столичної міськради.

Те, що відбувається – це страх влади перед людьми, страх перед опозицією
Арсеній Яценюк
«Те, що сьогодні відбувалося – це сценарій 2015 року. Так Віктор Янукович буде боронити Центральну виборчу комісію тоді, коли він почне фальшувати результати виборів. Те, що сьогодні відбувається – це страх цієї влади перед людьми, страх цієї влади перед опозицією», – оцінюючи ситуацію наголосив Арсеній Яценюк.

Голова фракції «Батьківщина» також заявляє, що секретар Ради національної безпеки й оборони України Андрій Клюєв організував блокування міліцією будівлі Київської міськради. Раніше Печерський райсуд Києва зобов’язав Арсенія Яценюка спростувати інформацію про нібито причетність Андрія Клюєва до сутичок під час акції опозиції 18 травня 2013 року.Яценюк розповсюджує наклепи – Олійник

Депутат від Партії регіонів Володимир Олійник в ефірі Радіо Свобода заперечив закиди Яценюка на адресу Клюєва. Він також запевнив, що засідання Київради було легітимним і вкрай необхідним.

Якщо Яценюк вважає, що правильно увійти в міську раду через вікно, розбивши це вікно, то він нічим не відрізняється від «Братів мусульман»
Володимир Олійник
«Думаю, що ще отримає Арсеній Яценюк рішення суду про те, що він розповсюджує наклепи. По-перше, депутати хотіли зупинити роботу законної ради. З іншого боку, якщо – це цивілізовані депутати, вони знають право, бачать, що є блокування, що вони роблять? Подають до суду, в прокуратуру. Розберіться, а не у бійку лізьте! Якщо Арсеній Яценюк вважає, що правильно увійти в міську раду через вікно, розбивши це вікно, то він нічим не відрізняється від «Братів мусульман», – порівняв провладний депутат Олійник дії опозиції з єгипетським ісламістським рухом «Мусульманське братство».

Опозиціонери наполягають, що нинішній склад столичних депутатів після 2 червня 2013 року є нелегітимним, оскільки вже сплив п’ятирічний термін їхніх повноважень. Проте Окружний адміністративний суд Києва визнав, що Київрада цього скликання має право продовжувати роботу.Влада не хоче здавати Київ до 2015 року – Таран

Захищена кордонами «Беркута» сесія столичної міськради відбулася. Вона тривала близько 15 хвилин. Депутати встигли проголосувати за п’ять постанов, зокрема, про зміни до міського бюджету та щодо перерозподілу 98 мільйонів гривень на муніципальні надбавки. Крім того, Київрада ухвалила звернення до Верховної Ради України про призначення виборів Київської міської ради і визначення терміну їх проведення.

Водночас, ці події остаточно знищили довіру киян до місцевої влади, зазначає політолог Сергій Таран.

Київська влада – це контроль за київськими вулицями. Влада не хоче здавати Київ до 2015 року
Сергій Таран
«Коли зібрали стільки міліції і вони поводилися так брутально щодо громадян, а також щодо депутатів, що можна говорити про те, що Київради абсолютно не існує. Це класичне захоплення влади. Доля 2015 року, президентських виборів, буде великою мірою вирішуватися на вулицях Києва. Це вже всі розуміють. Будуть фальсифікації, а це означає, що буде протест. Київська влада – це контроль за київськими вулицями. Влада не хоче здавати Київ до 2015 року», – каже Таран.

За словами Арсенія Яценюка, у бійках з міліцією потерпіла низка опозиційних депутатів: від «Батьківщини» Андрій Іванчук, Степан Кубів, Віталій Ярема, а також свободівець Едуард Леонов.

Ці події супроводжувалися двома мітингами. Частина демонстрантів вимагала проведення сесії Київради (це представники профспілок різних галузей: медицини, освіти, транспорту, спорту),інша частина мітингувальників виступала проти проведення сесії Київради. Серед них – представники і прихильники партій «Свобода», «Батьківщина», УДАР.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG