Спеціальні потреби

Саакашвілі похвалив ракети України, якими збивали літаки Росії


Міхеїл Саакашвілі
Минуло 5 років відтоді, як у серпні 2008 року Росія вторглася на територію Грузії. Напередодні цієї річниці президент Грузії Міхеїл Саакашвілі розповів журналістам у своїй країні, а також і головному редактору київського інтернет-сайту «Історична правда» та ведучому такої ж програми на львівському телеканалі ZIK Вахтангу Кіпіані про намагання Росії у тій серпневій війні поставити Грузію на коліна і про те, як Україна допомагала Грузії, незважаючи на тиск з боку Москви. Хоча офіційно Київ заперечував тоді постачання до Грузії з України ракетних комплексів «Бук-М1», які подібні до російських протиповітряних комплексів «С-200» та «С-300».

У своїх інтерв’ю з тележурналістами напередодні 5-ї річниці вторгнення Росії в Грузію в ніч із 7 на 8 серпня, президент Грузії Міхеїл Саакашвілі наголосив, що Росія ще задовго до цієї війни намагалася підірвати незалежний демократичний розвиток Грузії, тому вторгнення російських військ 7 серпня 2008 року стало продовженням цих намірів Кремля.
ЗРК «Бук-М1-2»
x
ЗРК «Бук-М1-2»

«Неминучості грузинсько-російської війни, можливо, можна було уникнути лише за однієї умови, за якою Грузія визнавала себе державою-невдахою та погодилася б на умови Росії не в 2008 і не у 2007 роках, а починаючи з 2004 року, навіть – з кінця 2003 року», – сказав Саакашвілі в інтерв’ю тбіліському телеканалові «Руставі-2».

Саакашвілі також вважає, що Грузія вистояла у цій війні з Росією, незважаючи на вторгнення 200-тисячного російського війська, яке мало на меті знищити Грузію та, насамперед, її незалежну й демократичну владу.

Президент Грузії також наголосив у телеінтерв’ю 7 серпня з редактором київського інтернет-сайту «Історична правда» та ведучим однойменної програми на львівському телеканалі ZIK Вахтангом Кіпіані, що Грузія вистояла у тій війні, дякуючи підтримці США, ЄС і таких союзників як демократична Україна.

Ми збили понад 10 російських літаків, дякуючи ППО, у яких були на озброєнні українські «Буки» і системи «Оса»
Міхеїл Саакашвілі
«Ми за час війни збили понад 10 російських літаків. Це більше, аніж Росія втратила у якій-небудь війні після Другої світової, не рахуючи Афганістану. Ми зробили це дякуючи ППО, у яких були на озброєнні українські «Буки» і системи «Оса». Були у нас також й ізраїльські системи ППО, але вони були нижчого класу, аніж українські «Буки», – зазначив Саакашвілі.

Він також повідомив, що після втрати кількох своїх літаків над Грузією російські пілоти відмовлялися літати на бойові завдання у тій серпневій війні, але, на жаль, як сказав президент Грузії, «українських ракет у нас було мало» і «лише тоді росіяни (через день) зрозуміли, що у нас вже немає ППО».

Саакашвілі: Тимошенко нам жодних проблем не створювала

Саакашвілі також високо оцінив підтримку у ті дні війни з боку президента Віктора Ющенка і прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Коли ми купляли українську зброю, то Тимошенко нам жодних проблем не створювала, не дивлячись на настирливі «поради» з Москви
Міхеїл Саакашвілі
«Треба сказати, що коли ми купляли українську зброю, то Тимошенко нам жодних проблем не створювала, не дивлячись на настирливі «поради» з Москви. А що стосується заяв, то я не особливо стежив за цим, у нас тут було багато інших справ», – зауважив президент Грузії.

Міхеїл Саакашвілі також сказав Вахтангу Кіпіані, що «Росія не досягла мети війною, тому спробувала взяти реванш через вибори» і висловив сподівання, що Росії не вдасться поставити Грузію на коліна, бо народ її скаже своє вирішальне слово.

Варто нагадати, що відразу після війни Росії з Грузією, у кінці серпня 2008 року, перший заступник міністра промислової політки України Віталій Немилостивий заявив під час відвідин Москви, що Україна не постачала Грузії зенітних ракетних комплексів «С-200», бо «Україна не виробляє цих комплексів». Він також не підтвердив повідомлення про українську обслугу грузинських підрозділів ППО у тій війні.

Хоча заступник начальника Генштабу збройних сил Росії, Анатолій Ноговіцин повідомив 15 серпня 2008 року, що на захоплених військових складах у Грузії виявлені «дипломатичні номери з маркуваннями і прапором України», що могло бути свідченням причетності Києва до підготовки грузинської армії.

Передрук з "Радіо Свобода"

Показати коментарі (15)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG