Спеціальні потреби

Дипломати: досягнуто угоду про дорожню карту для України


Женевські переговори : Керрі, Лавров, Ештон, Дещиця
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00

Женевські переговори : Керрі, Лавров, Ештон, Дещиця

Міністри закордонних справ Росії і США говорять, що було досягнуто угоду для пом’якшення напруженості в Україні.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і держсекретар США Джон Керрі заявили журналістам у Женеві після засідання високопоставлених дипломатів, що була досягнута домовленість про шляхи ведення переговорів щодо кризи.

Вони сказали, що угода включає роззброєння угруповань на вулицях і надіслання спостерігачів, щоб заспокоїти напружені стосунки. Дипломати заявили, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі візьме на себе провідну роль у веденні переговорів щодо врегулювання кризи.

«Ми наполегливо працювали», сказав Керрі, додавши, що це «робота гарного дня». «Ми працювали сумлінно», додав він.

Новина надійшла після кількох годин переговорів за участю міністрів закордонних справ України, Росії, США і Європейського Союзу.

Лавров заявив, що проросійським демонстрантам, які брали участь у повстанні проти уряду в Києві, буде запропонована амністія. Вона не стосуватиметься однак осіб винних у тяжких злочинах.

Він додав, що сторони будуть намагатися добитися широкого національного діалогу, так що права людей в Україні будуть захищені.

Москва заявила, що вона має право захищати російськомовних в Україні. Вона звинувачує нове українське керівництво, що воно антиросійське та антисемітське і загрожує правам проросійським громадянам.

Але високопоставлений представник ООН з прав людини Іван Шимонович заявив у середу Раді Безпеки ООН, що протягом двох поїздок в Україну в березні його група не знайшла доказів поширених нападів на етнічних росіян.

Москва називає доповідь ООН упередженою і необґрунтованою.

Попередня угода може тимчасово зупинити економічні санкції, які Захід готовий накласти на Росію, якщо переговори виявляться безрезультатними.

Це мало б також пом’якшити міжнародний тиск як на Москву, так і неспокійні країни Євросоюзу, які залежать від російських енергоресурсів. Проте Керрі сказав, що «не було ніякого обговорення» справи скасування негайних санкцій.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG