Спеціальні потреби

Роботи змагаються за стипендії для своїх творців


Роботи змагаються за стипендії
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Роботи змагаються за стипендії

Цими днями у Сент-Луїсі відбувається фінал міжднародних змагань юних інженерів-творців роботів.

З 1992 року, організація «За натхнення та визнання науки та технології» проводить змагання старшокласників, які з часом стали міжнародними. Цього року, участь у відбіркових конкурсах взяло понад дві з половиної тисячі команд з усього світу. Загалом вони розіграють між собою 16 мільйонів доларів у вигляді стипендій. Відбіркові змагання юних інженерів проходили нещодавно у Вашингтоні.

Пристрасті вирують як під час серйозного спортивного змагання. Але самі підлітки залишаються за лаштунками полю битви.

Бої ведуть роботи, яких вони збудували. Метод боротьби може бути будь-який – кидання фрисбі, блокування опонента, видряпування на башту.

Понад 50 тисяч учнів зі всього світу беруть участь у цьогорічному змаганні.
Ґуєрме Ліма представляє команду «Бразильські машини»:

«Мати таку можливість – приїхати в США і змагатися тут. Це – неймовірне».

Але під час цього змагання важливим є також і командний дух, говорить Шакед Кейдар з ізраїльської команди «Громовержці»:

«У нас є друзі – команда зі США. Вони минулого року приїжджали до нас в Ізраїль і ми їх приймали. Тут наші команди розташовані поруч. Вони допомагають нам. Вони – класні».

Наставник «громовержців» Ілай Барак говорить, що це змагання – не лише перевірка на вміння будувати роботів:

«Усі думають, що це лише про роботів. Але насправді ми будуємо людей. Основна ідея полягає у визначенні пріоритетів, прийнятті рішень – що робити, а від чого відмовитися. Це дуже повчальний досвід для дітей».

А на змагальному майданчику три команди формують альянс – червоний чи блакитний – і ці альянси змінюються під час проведення матчів. Колишні союзники стають опонентами – крок, який розвиває справжні спортивні якості.

Взяти участь у цих змаганнях не легко. Учні мають всього шість тижнів, аби спроектувати, запрограмувати та збудувати своїх роботів.

Минулого року ці змагання виграла місцева команда – «Тигрячий прайд» – зі школи Вудро Вільсона у Вашингтоні. Цілий рік вони важко працювали, аби захистити свій титул.

Кожна команда отримує однаковий набір компонентів. Решта – за учнями.

«Раніше я ледве знав, що таке вивертка. Навіть не знав, що таке болти та гайки. А тепер я мушу все це використовувати, аби втілити свої ідеї в життя, - сказав учень з США Сохраб Пасікані.

Наставник іншої американської команди Джеф Вітцел говорить, що школярі мусять використовувати знання з математики, точних наук та творчий підхід:

«Я почуваюся щасливим, коли бачу, як діти радіють, коли вони мали складну проблему, але вони працювали і змогли її розв’язати, знайти вирішення».

Наставник «громовержців» Ілай Барак говорить, що це змагання – не лише перевірка на вміння будувати роботів:
Усі думають, що це лише про роботів. Але насправді ми будуємо людей. Основна ідея полягає у визначенні пріоритетів, прийнятті рішень – що робити, а від чого відмовитися. Це дуже повчальний досвід для дітей.
Ілай Барак, наставник «громовержців»

Ці змагання роблять науку та технології привабливими та цікавими для дітей.
Ларіса Саймон закликає до участі більшої кількості дівчат у змаганнях:

«Я люблю вчити про механіку та роботів. Але я вважаю, що це важливо, аби особливо дівчата більше залучалися до інженерії».

Тиграм зі школи Вудро Вільсона під час цих змагань не вдалося захистити свій титул. Але, каже Сохраб, ще не все втрачено:

«Ми все це заберемо до школи та зачекаємо до наступних змагань».

Перемогу цього разу святкують іноземці. Обидві команди - бразильські машини та ізраїльські громовержці – кваліфікувалися на міжнародний чемпіонат і тепер змагаються у Сент-Луїсі.
XS
SM
MD
LG