Спеціальні потреби

Росія не має бажання починати переговори з Україною щодо шоколаду


Сьогодні, після відмови Казахстану вводити заборону на ввезення українського шоколаду фірми Roshen, також і Молдова заявила, що у них не знайшли небезпечних компонентів у продукції Roshen. Раніше про це заявили представники Таджикистану. Щоправда, як Казахстан, так і Таджикистан заявляють, що перевірки на вміст у продукції Roshen небезпечних компонентів на кшталт бензапірену тривають. Тим часом у Москві не поспішають розпочинати на вимогу Києва переговори з цього приводу. Roshen виробляє півмільйона тонн продукції на рік та експортує її до понад 20 країн світу, включно з ЄС та США.

Представник уряду України, який має відношення до можливих переговорів із Росією щодо заборони Москви на ввезення українського шоколаду Roshen, сказав у понеділок журналістам у Києві, не бажаючи називати своє ім’я, що «на цей час переговори з представником «Росспоживнагляду» не розпочалися. Сьогодні до Москви має прибути перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта, але чи розпочнуться переговори – залежить від готовності російської сторони. Зараз особливого бажання російських колег розпочати такі переговори не спостерігається», – сказав співрозмовник агентству «Укрінформ» у понеділок зранку.

У минулі вихідні представник Таджикистану заявив, що його країна не має поки що підстав забороняти ввезення до них продукції Roshen, бо там не виявили внаслідок нещодавніх перевірок якихось відхилень від стандартів у цій продукції з України.

У понеділок у Казахстані також повідомили про наслідки перевірки семи найменувань продукції Roshen у цій державі. Голова комітету державного санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров’я Казахстану Жандарбек Бекшин із цього приводу сказав: «Ми провели дослідження великої кількості продукції. Дивимося, у першу чергу, за бензапіреном. Сім назв продукції дослідили, бензапірену немає», – повідомив державний чиновник у понеділок в Астані.

Жандарбек Бекшин також додав, що перевірка, яка ще триває, проводилася в Алмати та Астані, куди завезено найбільше продуктів Roshen. За словами Бекшина, на ринку кондитерських виробів у Казахстані продукція фірми Roshen займає 15-20 відсотків.

Молдова: щодо шоколаду Roshen «споживачі можуть бути спокійні»

У понеділок вдень міністр сільського господарства та харчової промисловості Молдови Василь Бумаков заявив, що імпортовані кондитерські вироби української компанії Roshen не є небезпечними для споживачів.

Ці цукерки перевірені, хоча у цьому не було особливої необхідності
Василь Бумаков
«Ці цукерки перевірені, хоча у цьому не було особливої необхідності. Споживачі можуть бути спокійними. В тих партіях, котрі були поставлені до Молдови, не виявлено нічого небезпечного чи такого, що не відповідає стандартові якості», – зазначив молдовський міністр.

«Росспоживнагляд» оголосив 29 липня про заборону на ввезення до Росії кондитерської продукції з українських фабрик корпорації Roshen у зв’язку із невідповідною якістю. Російська сторона також заявила, що в цукерках і шоколаді фірми Roshen нібито виявили токсичні домішки у вигляді бензапірену.

В корпорації Roshen, яка належить відомому українському політикові Петру Порошенку, відкинули ці звинувачення Москви.

Експерти не виключають, що Україна може консолідувати довкола себе частину держав СНД, які невдоволені політикою економічного тиску з боку Росії. Аналітики також прогнозують, що подібний торгово-економічний тиск Росії на Україну наростатиме з наближенням листопадового саміту «Східного партнерства» ЄС у Вільнюсі, бо Москва хоче примусити владу президента Януковича відмовитися від євроінтеграції та взяти курс на об’єднання з Митним союзом під егідою Росії.

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG