Спеціальні потреби

Росія намагається зашкодити виборам в Європі - NYT


За два тижні до виборів до Європарламенту, акаунти соціальних медіа, пов'язані з Росією та ультраправими силами, поширюють дезінформацію, щоб збільшити недовіру до центристських партій, НАТО та ЄС, повідомляє The New York Times.

Серед прикладів маніпулятивних повідомлень, які наводить видання –поширення теорій, що пожежа в Нотр-Дамі була справою ісламських терористів, шпигунів, або таємної змови, що править світом.

Теперішні напади мають ознаки кремлівського втручання до президентських виборів у США 2016 року, зазначає видання. Наприклад, італійські сайти з маргінальними політичними коментарями мають ті самі електронні підписи, що і прокремлівські сайти, а дві німецькі політичні групи користуються тими ж серверами, що і російські хакери, які атакували Комітет Демократичної партії у США.

Вибори до Європейського парламенту відбудуться 23-26 травня і стануть тестом стосовно зростання популізму в Європі.

Розслідувачі виявили сотні акаунтів у Facebook та Twitter а також більше тисячі прикладів повідомлень WhatsApp, які розповсюджували підозрілий матеріал.

Росія відкидає звинувачення у втручанні.

Намагаючись захистити вибори від маніпуляцій, компанії високих технологій посилили заходи з усунення несправжніх акаунтів. З 2016 року Facebook взяв на роботу тисячі осіб, які займають безпекою виборів, а також створив новий центр у Дубліні, що зосереджується на європейських виборах. Було усунуто біля 2,8 мільярда несправжніх акаунтів, включаючи деякі, що поширювали дезінформацію в Європі.

Однак, завдання не з легких, адже йдеться про мільярди постів щодня у 28 країнах на 24 офіційних мовах, наголошує видання.

Дивіться також: ​Як новій адміністрації українського президента будувати відносини з Заходом? Ексклюзивне інтерв'ю з експертом

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG