Спеціальні потреби

США в ОБСЄ прокоментували "голосування" на російському референдумі в Криму та на Донбасі


Спроби влади Росії провести "голосування" на українській території у Донецьку, Луганську та Криму ще сильніше підкреслюють явну зневагу Росії до територіальної цілісності та суверенітету України. Про це йдеться у заяві посла США в ОБСЄ Джеймса Гілмора.

Як відомо, у середу в Росії завершилося голосування щодо закону про поправки до конституції країни. Як повідомляє Російська служба Бі-Бі-Сі, поправки до конституції підтримати 77,92% осіб, які проголосували. Правки, серед іншого, дозволяють Путіну анулювати конституційні обмеження на кільіксть президентських термінів та лишатись на посаді до 2036 року.

У вільному суспільстві правила створрють кандидатів. У Росії, схоже, кандидати створюють правила

Посол США до ОБСЄ у заяві висловив занепокожання з приводу повідомлень про намагання уряду Росії маніпулювати результатами виборів, чинити тиск на опонентів правок, обмеження щодо незалежних спостерігачів та ін.

"У вільному суспільстві правила створрють кандидатів. У Росії, схоже, кандидати створюють правила", - відзначив Гілмор.

"США підтримують конституційні правила та виборчі середовища які сприяють: чесному змаганню між ідеями та кандидатами, регулярним виборам, на яких кандидати можуть вільно змагатись, мирній, демократичній передачі влади. Мирна, демократична передача влади - це обмеження влади уряду, яке гарантує свободу громадян та країни", - йдеться у заяві посла США в ОБСЄ.

Це нещодавнє голосування в Росії викликає обґрунтовані запитання, чи не створено пропоновані зміни для того, щоб сприяти тим, хто перебуває при владі

Американський дипломат також підкреслив, що народ Росії заслуговує вільних та чесних виборів, поваги до прав людини, рівного ставлення з боку закону, прозорого та підзвітного уряду та здатності вільно визначати власне майбутнє.

"Це нещодавнє голосування в Росії викликає обґрунтовані запитання, чи не створено пропоновані зміни для того, щоб сприяти тим, хто перебуває при владі, зараз і у майбутньому, дозволивши їм продовжити термін перебування на посаді в умовах браку умов для вільних та чесних виборів", - відзначив дипломат.

Дивіться також: Чому через карантин збільшилося споживання пластику?

Чому через карантин збільшилося споживання пластику? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG