Спеціальні потреби

У США кажуть, що Росія поширює паніку і дезінформацію щодо коронавірусу


Сполучені Штати звинувачують Росію у застосуванні повного арсеналу дезінформації для роздмухування паніки та дискредитації Заходу на тлі поширення коронавірусу в світі.

Американські посадовці кажуть, що Москва використовує контрольовані державою засоби масової інформації, а також фальшиві новинні сторінки в інтернеті та підставних осіб в соціальних медіа для поширення дезінформації принаймні п'ятьма різними мовами.

“Ми бачимо, які фальшиві розповіді про коронавірус поширюють. Бачимо, як працює ціла система російської дезінформації”, - сказала у четвер законодавцям Леа Ґабріелле, координатор “Глобального центру залучення” в Державному департаменті.

Факт полягає в тому, що багато кіл у світі таки вірять цій брехні.
Яні Вуйца

Вона відмовилася переповідати зміст російської дезінформації, заявивши, що не хоче таким чином сприяти її поширенню.

Білл Ґейтс?

Але інші посадовці розповіли, що російська дезінформаційна кампанія зосереджена на трьох напрямках: що коронавірус це, буцімто, біологічна зброя; що вірус, буцімто, створений американським ЦРУ, щоб зашкодити Китаєві; або, що до створення вірусу причетний засновник корпорації Мікросфт Білл Ґейтс.

Запити до російського посольства у Вашингтоні з цього приводу залишилися без відповіді. Але Росія раніше неодноразово заперечувала інші звинувачення з боку США про застосування дезінформації, зокрема у намаганнях впливати на американські вибори.

Ґабріелле сказала, що очолюване нею відомство співпрацює з дипломатичною службою Державного департаменту, щоб розкривати і протидіяти намаганням Москви, але визнала, що це нелегко.

“Дезінформації багато”, - сказала вона законотворцям. “Йдеться не лише про окремі платформи. Ми бачимо спроби створити цілу картину і те, як супротивники застосовують соціальні медіа. Я сподіваюся, що всі зацікавлені сторони будуть діяти з відповідальністю, щоб допомагати тим людям у різних країнах світу, які налякані кризою”.

Компанії не погоджуються

Ситуація ускладнена тим, що деякі компанії - соціальні медіа, стверджують, що вони не мають доказів масштабних спроб Росії маніпулювати ситуацією з коронавірусом.

“На даний час ми не спостерігаємо значних намагань маніпулювання платформою”, - заявляє Twitter в офіційному блозі. “Але ми пильно стежимо, вклавши значні ресурси у нашу здатність протидіяти”.

В коментарі для “Голосу Америки” компанія Twitter підтвердила, що отримала дані з “Глобального центру залучення”.

Запит до Facebook залишився без відповіді.

Тим часом американські посадовці вважають, що російська дезінформація щодо коронавірусу має наслідки.

“Факт полягає в тому, що багато кіл у світі таки вірять цій брехні”, - сказав минулого місяця Яні Вуйца, директор досліджень та аналізу в “Глобальному центрі залучення”.

За його словами, “у деяких людей це зміцнює вже усталені їхні переконання щодо Заходу, а в інших - формує такі переконання”.

Дивіться також: Як німецький та американський досвід допомоги ветеранам може стати в нагоді українській владі

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG