Спеціальні потреби

Росіяни видворили з країни американського лектора-бізнесмена


Скот Блеклін

Уряд Росії вислав з країни підприємця Скотта Блекліна, колишнього президента Американської торговельної палати в Росії. Два тижні Блекліна протримали у спец приймальнику для іноземців, що нелегально в'їхали в Росію. Його відправили до Фінляндії з аеропорту Нижнього Новгорода близько 4 години ранку за місцевим часом у суботу.

У травні, Скотт Блеклін збирався взяти участь в інноваційній конференції «Комтек», що проводиться університетом Нижнього Новгороду імені Лобачевського.

20 травня, до прибуття в університет, він був затриманий співробітниками Федеральної міграційної служби Росії. Її представники звинуватили Блекліна в «невідповідності заявленої мети в'їзду в РФ з фактичною». Однак, бізнесмен в'їхав до Росії по багаторазовій діловій візі з метою ділової поїздки для участі в навчальному семінарі в якості лектора.

За повідомленнями російської преси, Скотт Блеклін був затриманий в одному з готелів Нижнього Новгороду і був відразу доставлений до спец приймальника. Незабаром, суд підтвердив законність дій російської влади. Районний суддя визнав американця винним, оштрафував на 5 тисяч карбованців і постановив видворити за межі Росії.

Рік тому Скотта Блекліна також звинувачували в порушенні візових правил, тоді він приїхав до Росії з лекціями по туристичній візі.

Прес-секретар посольства США в Москві Вілл Стівенс в коментарі «Голосу Америки», назвав «абсурдним» затримання і видворення Скотта Блекліна з Росії.

«Пан Блеклін, зіткнувшись у минулому році з труднощами, пов'язаними з характером виданої йому візи, перед нинішньою поїздкою спеціально дізнався, яка саме віза йому потрібна для виконання своєї роботи. Він отримав саме ту візу, яку російські органи влади назвали необхідною для нього. Затримання пана Блекліна також було абсурдно довгим», підкреслив речник посольства США в Росії.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG