Спеціальні потреби

Росія продовжила оренду військової бази у Вірменії


Росія підписала з Вірменією довготермінову військову угоду, що дає російським збройним силам право на присутність у неспокійному Кавказькому регіоні.

Президент Дмитро Медведєв продовжив оренду військової бази у Вірменії до 2044 року. Договір підписано у Єревані під час дводенного візиту президента Росії до Вірменії. Згідно з новою угодою, операції російських збройних сил вже не будуть більше лімітовані кордонами колишнього Радянського Союзу (як це передбачалось у договорі від 1995 року).

Під час свого візиту президент Росії наголосив, що угода з Вірменією – важлива частина російських зусиль для забезпечення миру і стабільності в Кавказькому регіоні.

Президент Серж Саргсян також привітав підписання угоди і сказав, що Москва зобов’язується модернізувати збройні сили країни і гарантувати безпеку Вірменії.

Оренду вірменської військової бази на північному заході країни (в місті Гюмрі) продовжено ще на 24 роки, після вигасання діючої ще угоди в 2020 році.

Тепер на території Вірменії знаходиться 3 тисячі російських військовослужбовців, літаки-винищувачі МіГ-29 і система протиракетної оборони. Російська база є під командуванням Північно-Кавказького військового округу Росії.

Вірменія також підписала з Росією угоду про будівництво двох нових ядерних реакторів на атомній електростанції поблизу Єревану.

Зустріч президентів Вірменії і Росії відбулася паралельно з нарадами очолюваної росіянами Організації Договору про колективну безпеку до якої також входять Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан і Узбекистан.

XS
SM
MD
LG