Спеціальні потреби

Росія вимагає від США гарантій стосовно ПРО


Президент РФ Дмитро Медведєв обговорює плановану систему ПРО з міністром оборони США Робертом Ґейтсом у березні.

Росія вимагає від США юридичних гарантій, що пропонована система протиракетної оборони в Європі не загрожуватиме безпеці РФ.

Промовляючи у понеділок у Вашингтоні, заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що Москва розчарована відмовою Вашингтона давати такі гарантії, кажучи, що без них РФ не може погодитись на співробітництво зі США та НАТО у сфері протиракетної оборони.

Росія висунула вимогу про надання їй юридичних гаранії після того, як 3 травня США досягли угоди з Румунією про розміщення на території країни елементів американської протиракетної оборони. База ракет-перехоплювачів буде встановлена на колишній базі ВПС Девеселу, недалеко від болгарського кордону. Москва каже, що планована система ПРО може становити загрозу російським стратегічним ядерним силам у майбутньому.

США твердять, що система скерована проти можливих ракетних атак з боку таких країн як Іран та Північна Корея, а не проти Росії.

Останніми днями, президент Росії Дмитро Медведєв надіслав послання главам держав-учасниць НАТО, кажучи, що система протиракетної оборони в Європі може бути ефективною і життєздатною тільки в разі рівноправної участі в ній Росії.

Медведєв попередив, що неспроможність Росії і країн Заходу досягти домовленості у цій справі може призвести до нової гонки озброєнь.


XS
SM
MD
LG