Актуально
Росія про інтеграцію країн Європейського Союзу в галузі спільної оборони

Високопоставлений російський службовець заявив, що він не стурбований заходами країн Європейського Союзу щодо інтеграції їх оборонних відомств, кажучи, що це «лише слова», які, за всіма ознаками, не скеровані проти Москви.
Як повідломляє інформаційне агентство Reuters, голова відділення, яке в Міністерстві закордонних справ РФ займається питаннями НАТО, Кирило Логвинов на берлінській конференції з питань безпеки закликав до нових зусиль для відбудови довір’я між європейськими країнами і Росією шляхом діалогу і військового співробітницва.
Він сказав, що НАТО відновило напруження доби «холодної війни» через своє розширення на схід Європи, яке загрожує національній безпеці Росії.
Росія готова відновити діалог, відновити довір’я, і вона віддана запровадженню Мінських угод з метою припинення насильства у Східній Україні доти, доки Київ виконуватиме свої зобов’язання відповідно до угоди, сказав він.
На запитання, чи Росія занепокоєна з приводу угоди 23 країн ЄС тісніше співпрацювати у галузі фінансування спільних військових проектів, він сказав, що Москва вітає кроки, які допоможуть об’єднанню Європи:
«Ми не намагаємося розділити будь-яку групу країн. Чим краще групи співпрацюватимуть одна з одною в Європі, тим краще для нас. Чим швидше вони промовлятимуть одним голосом, тим краще для наших відносин з ЄС», сказав Логвинов.
«Ми, очевидно, спостерігаємо цей розвиток подій, «але поки що це лише слова», додав він.
Цього місяця Франція, Німеччина і ще 21 країна ЄС підписали угоду про фінансування, розвиток і розгорнення збройних сил після виходу Великобританії з ЄС. Кооринація в цій галузі була запропонована ще у 1950-х роках, але проти неї виступала саме Великобританія.
Угода, яку офіційно підпишуть лідери ЄС у грудні, вперше зобов’яже уряди брати участь у спільних проектах, збільшити фінансування на оборону і докладати зусиль для швидкого розгорнення військ. Це має збільшити роль ЄС у випадку міжнародних криз, таких, як у Лівії у 2011 році, коли європейські союзники були змушені покладатися на американські ВПС.
Представниця Пентагону з питань координації політики ЄС і НАТО Рейчел Елленгуус заявила на конференції, що США вітають угоду, яка принесе користі із посилення союзних збройних сил.
Багато урядів кажуть, що захоплення Росією українського Криму було поворотним пунктом для європейської оборонної інтеграції після років скорочень витрат на оборону, що залишило Європу без необхідних можливостей.
Однак міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Лаєн заявила, що угода більшою мірою стосується покращення ефективності Європи на випадок гуманітарних криз, ніж погіршення відносин з Росією.
Дивіться також: Меланія Трамп розробила дизайн цьогорічного Різдвяного декору у Білому домі
Всі новини дня
Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео
“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.
- Голос Америки
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.
- Голос Америки
Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео
Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.
Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.
- Голос Америки
У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.
31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.
Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.
Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.
Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.
Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.
“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.
Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок
Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.
“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.
Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.
Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.
За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Форум