Спеціальні потреби

Росіяни готові знову обрати Володимира Путіна президентом

  • Голос Америки

Під час з’їзду партії «Єдина Росія» Володимир Путін та Дмитро Медведєв оголосили про свій намір помінятися посадами. Медведєв не змагатиметься за президентське крісло весною 2012-го. За це йому гарантовано посаду прем’єр-міністра, яку він займав, до того, як замінив Володимира Путіна у президентському кабінеті Кремля. Як свідчать опитування населення, у Володимира Путіна не буде проблем знову стати президентом Росії.

Щоправда, далеко не всі росіяни радісно сприйняли наміри Путіна повернутися у президентське крісло. Опозиціонери вже наступного дня вийшли на вулиці під гаслом «Росія без Путіна». Один з активістів опозиційного руху «Солідарність» Ілля Яшин переконаний, що Дмитра Медведєва із самого початку привели до влади лише, аби потримати крісло для Путіна.

«Путін повернувся, хоча нікуди ніколи і не йшов. Усі чудово розуміли, що саме Путін залишався начальником цієї банди крадіїв, протягом останніх чотирьох років. А Медведєв пристосувався у між часі погріти йому місце», – заявив Яшин під час мітингу у Москві.

Щоправда, на мітинг зібралось не більше 250-ти людей. Серед тих, які прийшли, чимало завітали із цікавості, і не вірять у можливість об’єднання країни проти правління Путіна. Так, офіцер на пенсії Сергій Миколайович, переконаний, що до революційних настроїв може призвести лише повна бідність країни. Поки, у відносно заможній країні, ще залишаються великі запаси природних ресурсів, нафти, газу, революція навряд чи можлива, підсумовує він.

Не вірить у зміни і вантажник Дмитро. На його погляд Росія перебуває у застої, і буде в ньому ще 12 років. Він переконаний, що відбувши перші шість років свого третього терміну, Путін переобереться і на четвертий.

34-річний програміст Андрій у рішенні Путіна повернутися до влади бачить аналогію з колишнім Радянським Союзом.

«Це робить нас схожими на СРСР. У нас лише одна партія, один уряд, один лідер», – скаржиться він.

Андрій занепокоєний, що у разі повторення глобальної кризи, економіка Росії може зазнати серйозних проблем, адже залежить від цін на нафту та газ. А саме на економічній стабільності тримається міць правління Володимира Путіна, в якому росіяни бачать людину, що навела порядок в країні.

XS
SM
MD
LG