Спеціальні потреби

Росія не має наміру припиняти своє військово-технічне співробітництво з Сирією


«Все, що постачається до Сирії, робиться на законних підставах. Ми не спрямовуємо туди наступальне озброєння. Тільки оборонне», - цитує новинне агенство «Інтерфакс» заступника глави МЗС РФ Геннадія Гатілова, який у понеділок провів зустріч з пресою.

За його словами, в умовах, коли здійснюються поставки зброї силам сирійської опозиції, «залишати уряд без засобів захисту було б неправильно».

Між тим Гатілов зазначив, що Москва не виключає в майбутньому ухвалення нової резолюції в Раді безпеки ООН по Сирії після подання підсумкової доповіді місії спостерігачів ООН. Про це повідомляє РІА «Новости».

«Можливо, знадобиться якась нова резолюція щодо розвитку ситуації, можливо, рішення про продовження роботи місії спостерігачів», - сказав він.

Як зазначив Гатілов, Росія не підтримуватиме жодних нечітких резолюцій по Сирії в РБ ООН.

«Ніякі невиразні та аморфні резолюції в РБ ООН, особливо про необхідність застосування військових заходів, ми приймати вже не будемо», - сказав він.

За його словами, в цьому питанні Москва буде ґрунтуватися на лівійському досвіді.

«Хотілося б сподіватися, що рішень про силове втручання прийнято не буде, і ситуація вирулить на дипломатичне рішення», - цитує РІА «Новости» заступника глави МЗС РФ.

Нагадаємо, що в жовтні 2011 року і 4 лютого нинішнього року Росія і Китай заблокували ухвалення резолюції проти влади Сирії в Раді безпеки ООН, користуючись правом вето. Проект був заснований на плані Ліги арабських держав про виведення сирійських військ з населених пунктів країни і відставку президента Сирії Башара аль-Ассада.

XS
SM
MD
LG