Спеціальні потреби

Росія просить Twitter заблокувати «екстремістські» акаунти


Росія звернулася до сервісу мікроблогів Twitter з проханням заблокувати близько десятка акаунтів, які вона вважає «екстремістськими», повідомив голова Роскомнадзору.

Це повідомлення з’явилося на тлі спроб Москви посилити контроль над зарубіжними вебсайтами.

Вимога закрити доступ до сайтів прозвучала на зустрічі голови Роскомнадзору Олександра Жарова з віце-президентом Twitter Коліном Кроуелом, на якій вони обговорювали нові правила регулювання Інтернету.

Агентство ІТАР-ТАСС наводить слова Жарова, який заявив після зустрічі: «Не важливо, де зареєстрований блог. Важливо, що він ведеться зрозумілою жителям Росії мовою і на території Російської Федерації... Сподіваюся, у найближчі дні акаунти будуть видалені».

У повідомленні не вказується, про які акаунти йдеться.

У травні Twitter заблокував в Росії доступ до акаунту, пов’язаного з «ультраправою українською націоналістичною організацією». Декількома днями раніше представник регулятора пригрозив повністю закрити доступ до сервісу мікроблогів, якщо він не підкориться новим правилам, що дозволяють владі блокувати сайти в позасудовому порядку.

Представник Twitter Ну Векслер в понеділок підтвердив, що учасники зустрічі обговорювали нове законодавство, але додав, що Twitter не погоджувався блокувати додаткові акаунти в Росії.

Один з декількох нових російських законів про Інтернет вимагає, щоб сервери компаній, що оброблюють російський трафік, знаходилися всередині країни і зберігали інформацію про дії користувачів принаймні шість місяців.

У травні президент Росії Володимир Путін підписав закон, що вимагає від блогерів, сайти яких відвідує понад 3000 осіб на день, зареєструватися в Роскомнадзорі і дотримуватися вимог, встановлених для ЗМІ.

Заперечуючи звинувачення в цензурі ЗМІ або Інтернету, Кремль проте раніше цього року прийняв закон, що дозволяє владі без рішення суду блокувати сайти, визнані або екстремістськими, або такими, що несуть загрозу громадському порядку.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG