Спеціальні потреби

Росія назвала «Законопроект Магнітського» викликом


Сергій Магнітський економіст та юрист, партнер британської юридичної компанії Firestone Duncan. Його смерть в ізоляторі «Матроська тиша» у 2009-му році викликала значний резонанс в суспільстві.
У вівторок Комітет з міжнародних відносин Сенату США схвалив так званий «Законопроект Магнітського», який заборонятиме в’їзд у Сполучені Штати кільком десяткам російських посадових осіб, причетних до смерті юриста Сергія Магнітського. Згідно із законопроектом, аналогічні заходи мають бути вжиті щодо інших російських чиновників, причетних до порушення прав людини в Росії.

У російському зовнішньополітичному відомстві негативно відреагували на схвалення цього законопроекту. МЗС Росії заявляє, що цей закон стане перешкодою у відносинах обох країн.

«Ситуація викликає у нас велику стурбованість. Рішення, прийняте Комісією з міжнародних справ Сенату США, на наш погляд, суперечить загалом непоганому розвитку відносин з США, які склалися за останні роки», – заявив у телеефірі державного каналу заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.

Дипломат висловив припущення, що, можливо, таким чином американським законодавцям «дуже хочеться перервати позитивний тренд у наших відносинах шляхом внесення подібних серйозних подразників». Разом з тим, додав Рябков, Москва не має наміру драматизувати рішення американських сенаторів.

У той же час в Держдумі РФ новий американський законопроект назвали «викликом для Росії».

«Дане рішення носить не правовий, а політизований характер», – вважає голова комітету з безпеки та протидії корупції Ірина Ярова.

Депутат звертає увагу, що визнати вину людини може тільки суд, а тому обвинувальний вирок, прийнятий не через судове рішення, а за допомогою законодавчого акта – це нонсенс.

Раніше російська влада вже неодноразово заявляли, що в разі прийняття Конгресом США законопроекту, згідно з яким будуть введені фінансові та візові санкції проти російських чиновників, нібито причетних до смерті в СІЗО у 2009-му році юриста Сергія Магнітського, МЗС РФ вживатиме відповідні заходи щодо американських офіційних осіб.
XS
SM
MD
LG