Спеціальні потреби

Медведєв перебуватиме з візитом у США


Дмитро Медведєв перебуватиме у Сполучених Штатих на запрошення Барака Обами. Перед тим як загостити до Білого дому президент Росії відвідає Силіконову долину, як називають район біля Сан-Франциско, де процвітає високотехнологічна індустрія.

Після краху Радянського Союзу Росія намагається знайти своє місце на світовій арені. А російський президент Дмитро Медведєв підштовхує економіку країни до більшої диверсифікації.

Стівен Сестанович, експерт із справ Росії у Раді Міжнародних відносин у Вашингтоні, каже:

«Одне з ключових для президента Медведєва питань - це інновація. Він аргументує, що російська економіка потребує масштабнішої модернізації у порівнянні з тим, що досягнуто досі, впродовж 20 років від часу занепаду Радянського Союзу».

Для президента Медведєва цей шлях до модернізації Росії починається в серцевині американської високотехнологічної індустрії - так званій Силіконовій долині біля Сан-Франціско.

Стівен Пайфер із Інституту імені Брукінґса каже:

«Він їде туди частково для того, аби зрозуміти як Силіконова долина працює. На мій погляд, він також зустрінеться там з деякими людьми, оскільки росіяни досить відверто дають зрозуміти, що вони хотіли б привабити американських високотехнологічних інвесторів до Росії».

На думку деяких американських експертів, Медведєв хоче створити своєрідну російську Силіконову долину на передмісті Москви.

Стівен Сестанович із Ради міжнародних відносин говорить:

«Він хоче зібрати разом експертів світового рівня, привабити іноземний капітал, і створити центр та показати приклад нових дослідницьких відкриттів щодо методів управління, які впливатимуть на всю російську економіку».

Втім економіст Кіт Крейн із корпорації Ренд вважає, що підхід російського президента контрпродуктивний:

«Усі цього роду державні ініціативи з метою скріплення певного сектора зазнали краху, або були недоречними», - каже експерт.

Крейн зазначає, що російський уряд загруз у корупції та бюрократії і що заздалегідь до проведення модернізації, Росія муситиме створити сприятливіший бізнесовий клімат:

«Домагаючись від людей підзвітності та звільняючи службовців - порушників закону, або людей причетних до корупції - можна досягнути значних поліпшень».

Стівен Сестанович переконаний в тому, що президент Медведєв все таки намагається трансформувати Росію:

«Він звільнив багатьох міліціонерів. Він вказує, зокрема, на міліцію, як на символ корупції в Росії. Він заявив, що в країні є занадто багато бюрократів і занадто багато регулювання, і закликає до скорочення на 20 відсотків загальну кількість державних чиновників у Росії».

Передбачають, що під час своїх зустрічей у Білому домі президенти Медведєв і Обама обговорюватимуть, серед іншого, питання торгівлі та інвестицій. Стосунки між Сполученими Штатами і Росією значно поліпшились відколи до влади прийшов президент Обама, каже Стівен Сестанович:

«За адміністрації Буша російсько-американські відносини значно погіршились. Було багато підозрінь і поганий політичний клімат. Обидві сторони звинувачували одна одну в не серйозному підході до легітимних інтересів іншої сторони».

Втім Сполучені Штати і Росія недавно разом проголосували в Раді Безпеки ООН за те, щоби накласти нові санкції проти Ірану. Крім того, російський і американський президенти підписали новий договір в питанні контролю озброєнь і тепер чекають на те, аби законодавчі органи їх країн його ратифікували. Наступний крок - посилення економічних зв’язків - буде, як гадають американські аналітики, на користь обох країн.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG