Спеціальні потреби

До Південного Судану має прибути американський військовий контингент

  • Голос Америки

Озброєний член племені Динка пильнує стада корів
Американські збройні сили повідомили, що контингент із 150 морських піхотинців готовий прибути до неспокійного Південного Судану, щоб допомогти в евакуації американських громадян та захистити американські об’єкти.

Командування військ в Африці повідомило Голос Америки, що сили спеціального реагування перебувають в Джибуті, місці, де знаходиться єдина база американських військ в Африці, отже вони можуть швидко реагувати на кризу в Південному Судані, коли потрібно.

З часу, коли 15 грудня в Південному Судані розпочалися збройні сутички, Сполучені Штати здійнили кілька рейсів для вивезення звідти своїх громадян. До конфлікту причетні прихильники нинішнього президента і колишнього віце-президента країни.

За повідомленням ООН, в результаті конфлікту приблизно 100 тисяч людей були змушені залишити свої домівки, з чого понад 40 тисяч знайшли притулок на базах ООН.

У вівторок Рада Безпеки ООН голосуватиме у справі резолюції про надіслання до Південного Судану додатково 5500 миротворців. Згідно з американськими посадовцями, всі члени Ради Безпеки підтримують цю пропозицію.
XS
SM
MD
LG