Спеціальні потреби

Перемога партії Саакашвілі на виборах може штовхнути Кремль до війни з Грузією - експерт


Девід Креймер, під час перебування на посаді президента Freedom House

Росія може піти на використання сили, щоб не допустити перемоги на виборах у Грузії "Єдиного національного руху", політичної партії, яка була правлячою у країні за часі президентства там Саакашвілі. Таку думку у публікації на сайті аналітичного центру Council on Foreign Relations висловив директор Інституту міжнародного лідерства Маккейна Девід Креймер, який у минулому посідав посаду президента неурядової організації Freedom House.

"Хоча ймовірність повномасштабної війни між Росією та Грузією мала, не можна виключати поновлення конфронтації між цими двома країнами протягом наступного року-півтора", - відзначає Креймер у публікації.

На думку американського експерта з питань України та Росії, Москва може піти на посилення тиску на Грузію, аж до застосування військової сили, залежно від кількох факторів.

"Майбутні події, такі як Варшавський самміт НАТО у липні та парламентські вибори у Грузії восени, можуть призвести до відновлення напруги між країнами та навіть військової кризи", - пише Креймер.

"Залежно від того, чи буде надано Грузії статус країни-кандидата у члени НАТО, Кремль може прийняти рішення посилити тиск на Тбілісі. Якщо "Єдиний національний рух", партія колишнього президента Грузії Саакашвілі, якого Путін ненавидить, матиме високі шанси на перемогу на парламентських виборах, Росія може втрутитись, щоб недопустити такого результату, або ж відповісти на нього", - вважає експерт.

Дивіться також: Безвізовий режим з ЄС буде, а зараз треба про пенсії думать - опитування у Києві

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG