Спеціальні потреби

Президентські вибори у США. Рік Санторум – маловідомий кандидат опинився серед лідерів


Мішель Бакман, Рік Пері, Ньют Ґінґріч. У певний момент прізвища цих республіканських кандидатів ненадовго опинялися на верхівці політичних рейтингів у штаті Айова. Але у день голосування, всі раптом почали говорити про іншого кандидата. Рік Санторум -католик, батько семи дітей, 53-річний колишній сенатор з Пенсильванії. Він провів у Вашингтоні 16 років, але у 2006–му програв вибори.

Кампанія Ріка Санторума проходить під гаслами «Віра, Родина, Свобода»

Рік Санторум проти абортів і проти розширення прав гомосексуалістів. Його соціально-консервативна позиція подобається переважно консервативним християнським виборцям Айови. Деякі його погляди у міжнародній політиці є також категоричними.

Рік Санторум: «Ізраїльтяни мають право визначати що робиться на їхній землі. Включаючи, на Західному Березі. Бо Західний Берег – це ізраїльська земля»

Позиція Санторума суперечить теперішній позиції Білого Дому. Вашингтон неодноразово тиснув на Ізраїль припинити будівництво поселень на Західному Березі.

Рік Санторум також заявляє, що готовий розбомбити ядерні об‘єкти Ірану, якщо той відмовиться відкрити їх для міжнародних інспекторів. Попри зростання рейтингів Санторума, політичні аналітики скептично ставляться до здатності цього кандидата залишатися на верхівців популярності довгий час. Ну думку політолога університету штату Айови Стефена Шмідта, у Санторума просто не вистачить грошей і ресурсів, щоб продовжити успішну кампанію і в інших штатах, крім Айови.

Тим часом, Санторум перекреслює усі прогнози аналітиків, і ще більше посилює позиції. У минулому, успіх в Айові допомагав кандидатам покращити фінансове становище своїх кампаній. Рік Санторум на це розраховує і сподівається прокласти собі шлях до Білого Дому.

XS
SM
MD
LG