Спеціальні потреби

Американські доброчинці стали жертвами махінаторів


Попри важкі часи американці все ще дають пожертви. Втім, за словами правоохоронців, багато людей, які давали гроші з доброчинною метою, стали жертвами махінаторів. Американська Асоціація ветеранів військово-морських сил виявилась нічим іншим, як організацією, за допомогою якої злочинці наживались на тих, хто намагався допомогти ветеранам.

Махінація проводилась від імені вигаданої Асоціації ветеранів військово-морських сил. На своїй веб-сторінці Асоціація закликала допомогти ветеранам. Результати небувалі – за вісім років було зібрано понад сто мільйонів доларів, 90% з яких пішли у невідомому напрямку.

Прокурор штату Огайо Ричард Кордрей каже, що шахраї зробили з доброчинністю те саме, що свого часу Берні Мейдофф зробив у фінансовій сфері.

За адресою, вказаною на веб-сторінці розташований вашингтонський офіс міжнародної поштової служби, абонентська скринька 275, на телефонні дзвінки відповідає автовідповідач.

Посадовці кажуть, що махінації з пожертвами – справа рук людини, відомої під іменем Боббі Томпсон, втім його справжнє ім’я чи місце проживання невідоме, крім того, він постійно змінює зовнішність.

Прокурор Ричард Кордрей зазначає: «Він темна фігура, яка працювала під придуманими іменами, проживаючи десь в районі Тампи. Кілька років він наживався на довірі тих, хто хотів допомогти ветеранам. Це найбрудніше, що можна собі уявити».

А ключем успіху схеми Томпсона було те, що він купив собі авторитет, вклавши значні суми у виборчі кампанії провідних політиків, використавши для цього десятки тисяч доларів із зібраних пожертв.

Він створив для себе імідж лідера ветеранів, заявляючись на публіці з Джорджем Бушем, Карлом Роувом, Джоном Маккейном, Руді Джуліані та Джоном Бейнером. Всі вони, і в тому числі Бейнер, відмовляються говорити про гроші, які отримували від Томпсона. Втім, Бейнер та інші республіканці повернули отримані від нього кошти, як тільки про махінації стало відомо. Зараз Боббі Томпсона оголошено у національний розшук.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG