Спеціальні потреби

Президент Ахмедінеджад піддав критиці західні країни


Деякі учасники саміту в столиці Казахстану Астані

Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад закликав країни Центральної Азії створити новий світовий порядок, який покладе край домінації, як він сказав, «поневолювачів і колонізаторів» минулого.

Ахмедінеджад зробив таку заяву в середу на відкритті Шанхайської організації співробітництва в столиці Казахстану Астані. Звертаючись до учасників саміту як спостерігач, він сказав, що всі країни-учасниці мають історію уникання конфліктів, і тому можуть встановити мир у світі.

Шанхайська організація співробітництва є регіональним форумом безпеки і економіки, до якого належать Китай, Росія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан і Узбекистан. Кілька країн брали участь на правах спостерігачів. Це Іран, Індія, Пакистан і Монголія.

Президент Ірану використав чималу частину своєї промови для звинувачення західних країн у відповідальності за глобальну нестабільність. За повідомленням, після саміту президент Росія Дмитро Медведєв радив Ахмедінеджаду «вдатися до конструктивнішого підходу» для розв’язки суперечки із шістьма великодержавами в справі ядерної програми Ірану.

XS
SM
MD
LG