Спеціальні потреби

Верховний суд США завершив слухання щодо закону про медичну реформу


Колегія суддів Верховного суду США

У Верховному суді США в середу завершилися триденні слухання в справі закону про реформу системи охорони здоров’я. Судді вислухали аргументи сторін щодо можливого відхилення закону в цілому, в разі визнання неконституційним одного з його ключових положень.

У вівторок судді обговорювали положення закону, яке вимагає від кожного американця купити медичне страхування, і накладення грошового штрафу на тих, які не придбають медичний поліс.

Найконсервативніші члени ВС США, на чолі з суддею Антоніном Скалією, висловлюють сумніви щодо права уряду наказувати громадянам купувати будь-який продукт, включно з медичним полісом.

Проте ліберальних погляд суддя Стівен Браєр заявив, що це питання свідчить про існування «національної проблеми, яка стосується коштів, оплати та страхування».

Голова колегії суддів ВС США Джон Робертс і суддя Ентоні Кеннеді також висловили свої застереження щодо цього положення закону, проте, за ознаками, визнали й потребу такого мандату для регулювання коштів медичного страхування.

Судді Верховного суду оприлюднять своє рішення в цій справі у червні.

XS
SM
MD
LG