Спеціальні потреби

Кандидатуру Ґорсача до Верховного суду США тепер розглядатиме весь Сенат


Кандидат на посаду судді Верховного суду США Ніл Ґорсач

Цього тижня у Сенаті США проходитиме кілька голосувань щодо кандидата на суддю Верховного суду Ніла Ґарсача.

Опозиція до кандидатури 49-річного судді з боку демократів збільшується. Проте лідер республіканської більшості у Сенаті Мітч Макконнелл запевняє, що таким або іншим способом Ґорсач буде затверджений протягом наступних кількох днів.

Понад рік тому помер суддя Верховного суду Антонін Скалія, який протягом 30 років був представником консервативного крила судової гілки влади, і з того часу на його місце нікого не було обрано.

Юридичний комітет Сенату у понеділок схвалив кандидатуру Ґорсача, після чого його кандидатуру розглядатиме весь Сенат. Три демократи вже приєдналися до 52 республіканців у підтримці Ґорсача, кандидату якого запропонував президент Трамп. Справа розгляду кандидата Сенатом уже створює можливість додатково загострити конфлікт між демократичними і республіканськими лідерами в Сенаті.

У неділю Макконнелл заявив NBC News, що кандатура Ґорсача буде схвалена.

Однак демократи заявили, що вони вдадутьсяч до процедури, яка має назву філібастер, при якій вимагається, що для схвалення кандидатури потрібна підтримка 60 сенаторів.

Республіканці мають у Сенаті 52 голоси, а демократи – 48. Якщо демократи здобудуть достатню підтримку для відхилення кандидатури, республіканці, як передбається, змінять традиційну процедуру – яка вимагає більшості 60 сенаторів – щоб затвердити кандидата звичайною більшістю голосів.

Дивіться також: У Каліфорнії жінок спонукають оволодівати комп'ютерними та інженерними професіями

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG