Спеціальні потреби

Сенатор США: Путін не має права вирішувати, кому вступати в НАТО, а кому ні


«Якщо ми не пошлемо чіткий сигнал Росії, що вона заплатить дуже дорогу ціну за свою агресію в Східній Україні, тоді Росія не зупиниться», - таку заяву в інтерв'ю Грузинської службі «Голосу Америки» зробив Крис Мерфі, сенатор від штату Коннектикут і член комітету з міжнародних відносин.

Мерфі вважає, що інтеграція Грузії і України до Євросоюзу та НАТО дуже важлива не тільки для самих цих країн, а й для всього світу. Для Грузії цей процес ускладнений тим, що її території - Південна Осетія і Абхазія - знаходяться під російською окупацією. Однак, на думку сенатора, це не повинно бути стримуючим фактором, оскільки Володимир Путін може вирішити, що захопивши території інших країн, він може утримати їх від вступу в НАТО. На погляд сенатора Путін не має права вето аби вирішувати, хто може вступати в НАТО, а хто ні.

«Путін вважає, що найбільшою трагедією для Росії за останні 100 років став розпад Радянського Союзу, і тепер Путін хоче відновити якусь версію СРСР або Російської імперії. Сьогодні його увага зосереджена на Україні, однак завтра він може піти далі - в Молдову, Грузію, і навіть на Балкани, і в країни Балтії», - говорить сенатор.

Американський політик також залишився розчарований тим, що на саміті Східноєвропейського партнерства в Ризі поки не вдалося позитивно вирішити питання про надання безвізового в'їзду в Євросоюз для громадян України та Грузії. Він запевнив, що США намагатимуться зробити все від них залежне, щоб вирішити цю ситуацію якомога швидше.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG