Спеціальні потреби

Троє сенаторів США відвідають Тайвань на фоні загострення відносин з Пекіном


Троє американських сенаторів - як від Демократичної, так і від Республіканської партії відвідають Тайвань в рамках ширшої поїздки до індо-тихоокеанського регіону. Про це повідомляє Американський інститут в Тайвані, а також представництво США на острові.

В делегацію увійдуть сенатори Кріс Кунс, Таммі Дакворт і Ден Салліван. Як повідомляє Американський інститут у Тайвані, американські законодавці зустрінуться з лідерами Тайваню, щоб обговорити двосторонні відносини, безпеку в регіоні, а також “інші вагомі питання, де є спільний інтерес”.

Сполучені Штати офіційно не визнають суверенітету Тайваню. Втім, американські ЗМІ відзначають, що візит сенаторів у Тайвань може роздратувати Китай, який проголошує свій контроль над островом. Китай засуджує візити іноземних делегацій на острів, називаючи це втручанням у внутрішні справи країни.

В останні місяці відносини між Пекіном і Тайванем загострились. Зокрема, у Тайвані звинувачують центральну владу Китаю в перешкоджанні доступу до вакцин від COVID-19, а міністр закордонних справ Тайваню раніше заявив, що Пекін “готує війну”.

Дивіться також: Двопартійна делегація сенаторів США прибула в Україну із Литви.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG