Спеціальні потреби

Українська влада звинувачує сепаратистів в обстрілі блокпостів


Українські збройні сили звинуватили проросійських сепаратистів в обстрілі українських блокпостів у ряді районів на сході країни, незважаючи на припинення вогню, на яке погодилися сепаратисти.

Судячи з усього, інциденти не призвели до яких-небудь тривалих сутичок. Також не повідомляється про жертви з української сторони, яка дотримується режиму припинення вогню до 27 червня.

«Бойовики не припиняють обстрілювати позиції українських військовослужбовців», – написав на своїй сторінці в Facebook Владислав Селезньов – керівник прес-центру антитерористичної операції.

За словами Селезньова, використовуючи гранатомети і міномети, сепаратисти обстріляли блокпост у районі Слов'янська, який знаходиться під їх контролем. Ще один блокпост, ближче до російського кордону, був обстріляний зі стрілецької зброї.

Селезньов каже, що українська армія не веде військових дій відповідно з рішенням про припинення вогню, прийнятим президентом Петром Порошенком минулої п’ятниці.

«Я не можу сказати, чи порушували сепаратисти режим припинення вогню чи ні, але факти говорять самі за себе: вчора вдень і ввечері вони обстрілювали наші позиції», – заявив Селезньов кореспонденту Reuters.

План Порошенка передбачає створення «коридору безпеки», за яким проросійські озброєні особи, що склали зброю, могли б відбути до Росії. Цей план отримав підтримку західних урядів і схвалення російського президента Володимира Путіна, який закликав Київ провести переговори з лідерами сепаратистів.

Яким буде наступний крок у контактах обох сторін, поки не ясно, хоча, ймовірно, сепаратисти скористаються перервою в бойових діях, щоб вимагати «федералізації» України. Київ виступає проти такого розвитку подій, вважаючи, що це може призвести до розколу країни.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG