Спеціальні потреби

Посол України в ООН про нові порушення кордону з боку Росії


Юрій Сергеєв (архівне фото)

Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв в середу провів прес-конференцію в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, на якій заявив, що сепаратисти обстрілюють місце падіння малайзійського «Боїнга» в Донецькій області і, тим самим, знищують важливі докази, які можуть бути корисні при розслідуванні обставин катастрофи. За його словами, надійшли повідомлення про те, що територія в районі, де сталася катастрофа, замінована сепаратистами.

Сергеєв також сказав, що, за даними української сторони, напередодні, у вівторок, сім російських танків перетнули український кордон.

Сергеєв заявив, що з вини сепаратистів фахівці з Нідерландів та представники ОБСЄ вже котрий день не можуть потрапити на місце аварії літака. «Ми просимо Росію вплинути на сепаратистів, виявити повагу до людського життя і смерті», - сказав він на прес-конференції.

У середу генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун оприлюднив заяву, в якій говориться, що він «глибоко занепокоєний тим, що судово-медичні експерти та міжнародні слідчі, у завдання яких входить розслідування обставин падіння «Боїнга» MH17, через важкі бої в районі катастрофи, як і раніше, не можуть дістатися до місця трагедії, щоб приступити до своїх важливим обов'язків». Генеральний секретар закликав усі сторони припинити військові дії в районі катастрофи, і надати міжнародним експертам повний доступ.

XS
SM
MD
LG