Спеціальні потреби

США знову закликали покарати винних у смерті Магнітського


Гедер Науерт

Московський юрист, який відкрив схему великого податкового шахрайства за участю російських чиновників, помер в СІЗО вісім років тому


США будуть і надалі підтримувати роботу щодо притягнення до відповідальності винних у жорстокому поводженні з російським юристом і борцем з корупцією Сергієм Магнітським, який помер у в'язниці вісім років тому.

«Ми вшановуємо пам'ять Сергія Магнітського, який помер 16 листопада 2009 року в московській в'язниці», - йдеться в заяві речниці Державного департаменту США Гедер Науерт.

Науерт нагадала, що розслідування, проведене Радою з прав людини при президенті Росії, прийшла до висновку, що Магнітський піддавався у в'язниці жорстоким побиттям, і що члени ради відзначали, що його смерть стала результатом побиття і тортур, які застосовували до нього співробітники МВС.

«Магнітський розкрив схему масштабного податкового шахрайства, здійснюваного за участю російських чиновників, і був відправлений до в'язниці тими, чиї злочини він розкрив, - зазначає речниця Держдепартаменту. - Російська влада так і не притягнули до відповідальності винних у його смерті і замість цього, за ознаками, все частіше поширюють теорії змови з метою відвернути увагу від цього злочину».

«Віддаючи данину винятковій мужності Магнітського, ми будемо і далі підтримувати зусилля щодо притягнення до відповідальності винних у жорстокому поводженні з ним у в'язниці і його смерті, в тому числі через реалізацію прийнятого в 2012 році Закону Сергія Магнітського», - заявила Гедер Науерт.

Дивіться також: Законодавці намагалися з'ясувати: наскільки робота Cешнcа незалежна від адмністрації Трампа

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG