Спеціальні потреби

Василь Шкляр: «Я буду рядовим санітаром нашої політики»


Вибори 2012-го року зацікавили багатьох відомих українців. До парламентських перегонів вже долучилися спортсмени, співаки, письменники. Знову у політику повертається письменник, автор роману «Чорний ворон» Василь Шкляр.

За словами письменника, він від початку не хотів йти на вибори:

«Я заховався у очеретах і рибалив собі у Черкащині. І тут до мене почало звертатися дуже багато людей, які сумнівалися, що опозиція виставила сильних людей».

«Коли в країні беззаконня, свавілля постає на п’єдестал, тоді боротися повинен кожен свідомий патріот».
Василь Шкляр
Творець «Чорного ворона» зазначив, що отримував пропозиції від різних політичних сил, але обрав Українську платформу «Собор»:

«До платформи «Собор» я прийшов не випадково, адже я давній республіканець. А «Собор» постав на базі Української республіканської партії».

Висуватися Василь Шкляр буде по мажоритарному округу на Львівщині. Конкурувати ж із опозицію він не планує, а навпаки йде, щоб підсилити її.

Як розказав письменник, тоді у 90-их він зрозумів, що в політиці все вирішують тільки гроші, тому відійшов. Сьогодні ж відчув, що треба повертатися. Одне із перших завдань Василя Шкляра – забезпечити недоторканність Конституції.

«Я б у тих людей, хто замахується на основний закон, повідбивав би руки. Коли в країні беззаконня, свавілля постає на п’єдестал, тоді боротися повинен кожен свідомий патріот», – сказав кандидат у депутати.

Також письменник повідомив, що його не цікавить розкіш, заради якої люди йдуть у політику:

«Мене не цікавлять ні яхти, ні розкіш. Дерев’яний засмолений човник, в якому я сиджу в очеретах, більш миліший мені за яхту».

Перша п’ятірка української платформи «Собор» – це письменники Капранови, кобзар Тарас Компаніченко, екс-міністр Володимир Огризко та політолог Олександр Палій. Маніфест політичної сили підписало чимало авторитетних українців: сестри Тельнюк, Ірена Карпа, економіст Віталій Мельничук, сценарист Леонід Капелюшний, політолог Ярослав Макітра та інші.

«Наша політична сила є спробою поставити питання, чи потрібні парламенту професори, письменники, доктори наук, які розуміють, де добро і зло, чи професійні банщики, масажисти, чиїсь водії», – пояснює історик і політолог Олександр Палій.

До «Собору», на думку Палія, входять люди, які десятиліттями заробляли свій авторитет, тому вони мають право формувати політику країни. Також він повідомив, що черговий з’їзд їх політичної сили відбудеться 14-го жовтня, на Покрову. В «Соборі» вирішили, якщо у жовтні зрозуміють, що не набирають 5%, то зійдуть з передвиборної кампанії.

У будь-якому разі Василь Шкляр не планує переривати своєї письменницької діяльності. Він обіцяє своїм читачам і нові романи, і екранізацію «Чорного ворона», який буде, за словами Шкляра, «фільмом його життя».

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG