Спеціальні потреби

Експерт США критикує останні угоди між Києвом та Москвою


Своєю думкою з приводу підписання газово-чорноморсько-флотських угод між Україною та Росією, з «Голосом Америки» поділився старший науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні Кіт Сміт.

«Я думаю, що це помилка. Я вірю, що має діяти вільний ринок. А тепер ми повертаємося до ситуації, коли ціни на газ встановлюються з політичних міркувань. Також, отримання дешевшого газу зменшить тиск на Україну у процесі впровадження енергозберігаючих технологій. Україна має платити справжню ринкову ціну, щоби зробити індустрію більш енергоефективною та залучити іноземних інвесторів. Україна і зараз не в найкращий ситуації щодо закордонних інвестицій в енергетику. Це помилка, Це занадто політично. Треба повертатися до ринкових відносин та прозорості», – зазначив експерт.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Ведуча, головний редактор і керівник Української служби «Голосу Америки». На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах  таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медія-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого - Мирослава також була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерность» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Виховує доньок-близнюків Нану та Саломе.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG