Спеціальні потреби

Паління збільшує ризик захворювання на шизофренію


Дослідники Королівського коледжу Лондона закликають до глибшого вивчення зв’язку куріння та шизофренії.

Паління може мати безпосередній вплив на розвиток шизофренії, такого висновку дійшли вчені Королівського коледжу Лондона. Результати їхнього дослідження були опубліковані у журналі The Lancet Psychiatry.

Дослідники проаналізували 61 незалежне дослідження різних вчених по всьому світу щодо курців та некурців. Вони дійшли висновку, що ризик появи шизофренії удвічі вищий у людей, які палять щодня, порівняно з некурцями. Крім того, серед усіх хворих, як виявили вчені, у курців шизофренія розвивалась у середньому на рік раніше, ніж у некурців.

Раніше вважалося, що цигарки допомагають полегшити симптоми шизофренії, легше переносити стрес, галюцинації.

Утім один із дослідників цього питання, співробітник Інституту психіатрії, психології та неврології Джеймс Маккабі задається питанням: «Якщо раніше пояснення куріння під час розвитку шизофренії було самолікування, тоді хворі мали б починати курити після появи у них симптомів».

Утім, за словами вченого, дослідження показало, що 57% шизофреників почали палити до появи симптомів і у значно молодшому віці, аніж решта курців.

Дослідники вважають, що нікотин стимулює вироблення в мозку нейрогормону дофаміну. Дофамін у мозку притуплює відчуття болю, викликає почуття щастя й ейфорії. Зазвичай підвищений рівень цього гормону діагностують саме у пацієнтів із психозами. Ліки при шизофренії спрямовані на зниження активності дофаміну.

Як вважають вчені, тютюновий дим може змінити роботу мозку в молодому віці, спровокувавши розвиток порушень.

Дослідники Королівського коледжу Лондона закликають наукову спільному світу до глибшого вивчення зв’язку куріння та шизофренії. У країнах Заходу чверть людей мають звичку палити.

В Україні, за офіційною статистикою, третина всього працездатного населення вважається курцями, це приблизно 9 мільйонів людей. Кожен четвертий пересічний український підліток викурює першу циагрку у десятирічному віці.

Дивіться також: Як американські ветерани лікують психологічні рани війни

Мистецтво реально лікує ветеранів - досвід США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG