Спеціальні потреби

Сноуден: ймовірність того, що у КНР чи РФ є секретні документи АНБ - «дорівнює нулю»


Едвард Сноуден
Колишній контрактник американських спецслужб, який розповів світові про те, що Агентство національної безпеки США шпигувало за американськими громадянами, заявив, що ймовірність того, що секретні документи АНБ потрапили до рук Китаю чи Росії, «дорівнює нулю».

В опублікованому в четвер інтерв'ю газеті New York Times Едвард Сноуден розповів, що передав наявні в нього документи журналістам в Гонконгу.

Сноуден сказав, що якби, вирушаючи з Гонконгу до Москви, він узяв із собою ці файли, це суперечило б суспільним інтересам.

Колишній контрактник також повідомив, що добре знайомий з методами китайської кібер-контррозвідки, і що АНБ знає про те, що він не передавав Китаю секретної інформації.

Сноуден сказав, що вирішив виступити з публічною заявою, виявивши внутрішній звіт АНБ про прослуховування, що здійснювалося без відповідного дозволу суду за розпорядженням адміністрації Буша. За словами Сноудена, ця програма суперечила чинним законам, що регламентують методи стеження.

У своєму інтерв'ю Сноуден зазначив, що якщо самі високопоставлені члени адміністрації можуть порушувати закон, не побоюючись покарання, тоді «секретні повноваження стають надзвичайно небезпечними».

Сноуден втік до Гонконгу, а звідти вилетів до Москви, розголосивши інформацію про шпигунську програму АНБ. Президент Росії Володимир Путін надав йому притулок на один рік, що не сподобалося адміністрації США, яка хоче притягнути його до судової відповідальності.

АНБ не коментувало інтерв'ю Сноудена в газеті New York Times, але висловилося на захист своєї програми стеження, заявивши, що завдяки їй вдалося запобігти кільком терактам.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG