Спеціальні потреби

День Соборності і національна самоідентифікація українців


На Донбасі більшість вважає українську мову та культуру своєю - соціологи
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

На Донбасі більшість вважає українську мову та культуру своєю - соціологи

Сьогодні Україна відзначає День Соборності. За рік, що минув, істотно зросла ідентифікація громадян з Україною. 95% населення вважають Україну своєю державою, і лише 5% хотіли б відокремлення регіону, в якому проживають. Це дані соціологічного опитування, яке оприлюднив сьогодні Фонд «Демократичні інціативи». Водночас, як свідчить дослідження, у певної частини громадян досі зберігається подвійна самоідентифікація: і з Україною, і з Росією. Об’єднати й примирити українців, на думку опитаних, здатні перемога у війні, реальна боротьба з корупцією та покращення соціально-економічного стану в країні.

Говорить директор Фонду «Демініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна:

«Лише 5% населення України хотіли б, щоб їх регіон від України відділився б. Що стосується Донбасу. За відділення регіону від України виступає 35%. Це багато. Але це не більшість. І це теж треба мати на увазі. Значить, 35% жителів Донбасу хотіли б відділитися від України. Причому 20% хотіли б вийти зі складу України і стати незалежним регіоном, і ще 15% хотіли б приєднатися до іншої держави, зрозуміло, до якої – до Росії. Але це 15%».

Про мовний аспект каже завідувач відділу Інститут соціології НАУ Олександр Вишняк:

«Вважається, що багато регіонів України не сприймає українську мову і культуру. Дослідження показало, що ідентифікація з українською мовою і культурою дуже висока в усіх регіонах, включаючи Донбас. Наведу вам цифри. «Дуже близькою» чи «достатньо близькою» вважають українську мову і культуру 88% жителів Донбасу. Не тільки державу, але й мову, і культуру».

XS
SM
MD
LG