Спеціальні потреби

Японці радіють перемозі жіночої збірної з футболу


Понеділок у Японії оголошений вихідним днем – аби люди відпочили та відсвяткували перемогу своєї національної жіночої збірної з футболу. По всій країні люди дивилися гру, незважаючи на те, що вона почалася у 3:45 ранку за місцевим часом. Емоційне піднесення японцям надзвичайно потрібне. Нація все ще намагається подолати руйнівні наслідки землетрусу та цунамі 11-го березня.

«Ця команда показала нам приклад, як треба ніколи не здаватися», – каже один з вболівальників.

Жіночу збірну в Японії називають «Надешіко» або – «прекрасна квітка». Її гравці присвятили кожну гру жертвам, постраждалим від землетрусу та цунамі. Після усіх страждань японська нація нарешті отримала привід для святкування.

А американська збірна мовчки спостерігала за бурхливими емоціями своїх супротивниць.

«Це боляче, дійсно боляче. Ми всі думали, що переможемо. Очікували, що переможемо. Це була наша мрія. Але що поробиш», – каже півзахисник американської збірної Меґан Репіно.

«Протягом усього турніру, виглядало, що це наша доля – виграти Кубок. Дуже шкода», – додає Карлі Ллойд, що також грає у захисті американок.

Американки програли японкам майже за таким саме сценарієм, за яким вони обіграли бразилійок тиждень тому – у серії післяматчевих пенальті.

«Ми мали чимало шансів, особливо у першому періоді. Але це – фінал. Різниця між виграшем та поразкою – мінімальна», – каже тренер жіночої збірної США з футболу Піа Сандґейдж.

Утім, незважаючи на поразку, американська жіноча збірна з футболу має чимало шанувальників. Жіночий футбол у США переживає надзвичайний підйом.

«За останні шість років, які я працюю тренером, щороку кількість дівчат, які приходять займатися футболом, подвоюється», – розповідає тренер юнацької команди, виходець з Бразилії, Кеннеді Торрес.

Його донька 13-річна Ґабі грає в юнацькій команді, яку тренує Торрес. Разом з іншими членами команди вона дивилася гру американської збірної проти команди Японії. Але у тому ж барі були присутні ті, що вболівали за Японію. Один з них – Джіммі Сран:

«Я певною мірою вболіваю за Японію. Вони пройшли через багато страждань після землетрусу та цунамі. Я відчуваю, що їм потрібно щось, аби підняти їх настрій, об’єднати країну, дати їм сили».

Хоча американки засмучені результатом гри, Ґабі Торрес зробила висновки з поразки:

«Це показує, що японки використали усі шанси на 100%, кожну хвилину вони боролися і саме завдяки цьому перемогли».

І, незважаючи на поразку, гравці американської збірної все одно залишаються для Ґабі її кумирами.

XS
SM
MD
LG