Спеціальні потреби

Експерти у Вашингтоні обговорюють шляхи допомоги Східній Африці


Експерти у Вашингтоні обговорюють шляхи допомоги Східній Африці

Незважаючи на зусилля міжнародної громади потік сомалійських біженців до Кенії викликаний голодом, не зупиняється. ООН вдалося доставити перші літаки до столиці Сомалі Могадішо, після того як бойовики угруповання Аль-Шабаб залишили місто. Однак, відразу нагодувати дванадцять мільйонів мешканців регіону складна справа.

Працівники приймального центру Хаґадера у Кенії кажуть, що кількість біженців з Сомалі з червня значно збільшилась. Алекс Секай працює з особами, які потребують негайної допомоги.

«До нас приходили по триста-чотириста біженців, тепер ця цифра виросла до 1200, 1300 осіб. І вона продовжує збільшуватись кожного дня», – каже він.

Головним чином, нестача води та харчів у багатьох районах Сомалі примушує сомалійців залишати свої домівки. Втім, каже регіональний директор Агентства ООН у справах біженців Вінсент Коштель, населення втікає і від репресій з боку місцевих ватажків.

«Коли ми говоримо з людьми з Кенії та Ефіопії, їх перша відповідь на питання, чому вони втікають – голод. Втім, після кількох хвилин розмови вони починають розповідати жахливі історії про репресії та контроль з боку бойовиків Аль-Шабабу та інших угруповань», – розповідає Коштель.

Аллан Джурі працює на Світову Продовольчу Програму. Він каже, ситуація стрімко погіршується та вимагає кращого доступу для його програми на Сомалійському півострові.

«Зараз у нас гуманітарна криза у всіх районах на півдні Сомалі. Два окремих регіони офіційно оголошено зонами голоду. Втім, відверто кажучи, якщо не будуть зроблені певні кроки та країна не відкриється для гуманітарної допомоги, голод охопить всю південну Сомалі», – говорить Аллан Джурі.

Джурі, однак, утримується від покладання вини на якусь окрему групу.

«Ми потребуємо креативного підходу, коли йдеться про шляхи взаємодії з місцевою владою. Коли ми ставимо на когось клеймо чи відверто ображаємо когось у засобах масової інформації та у відкритих форумах – це лише шкодить діалогу. Це зовсім непродуктивно», – стверджує Аллан Джурі.

Міжнародне допомогове агентство Оксфам каже, що світова громада не справляється з кризою і ситуація просто виходить з-під контролю.

«Ми маємо справу з кількома факторами. Ми маємо бідність, відсутність доступу до харчів, діти виростають на війні, а країна не має працюючого уряду та має велику кількість регіональних проблем. Міжнародна спільнота якось намагається вирішити проблему Сомалі, але цього недостатньо», – каже представниця Оксфам Семхар Арайя.

ООН каже, що 3 мільйони сімсот тисяч сомалійців вже сьогодні потребують негайної допомоги. Якщо не будуть здійснені необхідні кроки, ця цифра у найближчому часі зросте на 25 відсотків.

XS
SM
MD
LG