Спеціальні потреби

Голод у Сомалі вдалось зупинити, але країна все ще потребує допомоги


Сомалійці у таборі біженців

Сомалі постраждало найбільше від рекордної за останні 60 років посухи в країнах Африканського Рогу. Голод забрав життя десятків тисяч людей. Сотні тисяч громадян Сомалі були вимушені шукати притулку в таборах біженців у Кенії, Ефіопії та сомалійській столиці Могадишо. У певний період, понад 300 тисяч людей перебували на межі смерті, що спонукало ООН оголосити стан голоду у шістьох районах країни.

Цього року, завдяки гарному врожаю та гуманітарній допомозі, ситуація у південній частині Сомалі покращилась, кажуть експерти Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН. Тож, відповідно до стандартів Об’єднаних Націй, вони перевели країну зі стану голоду у категорію надзвичайної ситуації. Щоправда, генеральний директор агентства Хосе Ґраціано попередив, що ситуація нестабільна і може погіршитися у будь який момент. За його словами, останній врожай у Сомалі був на 200 відсотків кращий за попередній. Однак, місцеві фермери потребують негайної допомоги, аби уникнути повторення голоду.

За оцінкою ООН, понад два мільйони триста тисяч сомалійців все ще потребують міжнародної харчової допомоги, доставці якої продовжує перешкоджати екстремістське угруповання аль-Шабаб.

Так, днями угруповання заборонило працівникам Міжнародного Червоного Хреста вести гуманітарну діяльність на підконтрольних йому територіях.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG