Спеціальні потреби

В Іспанії масові протести проти економії на медицині та освіті


В Іспанії уже кілька днів тривають акції протесту. Люди невдоволені станом економіки, особливо рекордним рівнем безробіття, що становить понад 24 відсотки. Ситуація в Іспанії та інших країнах викликає занепокоєння, що Європа ще не пережила економічну кризу. Чимало експертів вважають, що запропонована Німеччиною схема виходу Євро Союзу з економічної прірви шляхом жорстких скорочень – не працює.

Десятки тисяч іспанців у неділю вийшли на вулиці міст, щоби висловити протест проти скорочень у галузі освіти та медицини.

“Ми будемо продовжувати виходити на вулиці з вимогою поновити важливі громадські, соціальні і медичні послуги, освітні програми. Ми і надалі будемо вказувати уряду, що існує альтернатива балансуванню бюджету шляхом скорочення витрат, ця альтернатива збільшення прибутків”, - каже профспілковий лідер Кайо Лара.

Напередодні, на вулиці Барселони вийшли навіть повії. Вони незадоволені планами міста заборонити вуличну проституцію. Через економічну кризу, кажуть учасниці цього протесту, вони не можуть знайти будь якої іншої роботи.

Рекордні п’ять мільйонів шістсот тисяч іспанців не можуть знайти роботи, майже двадцять п’ять відсотків працездатного населення. Рейтингове агентство Стендард енд Пурс понизило рейтинг кредитоспроможності Іспанії, і країна впала у рецесію вдруге за останні три роки.

За словами економіста Тобіяса Блатнера, це відбувається у час, коли країна має дуже економний бюджет, найбільш обмежений бюджет з сімдесятих років. Це звичайно викликає чимало занепокоєння на ринку, щодо перспектив розвитку Іспанії.

Чи спонукають бюджетні скорочення розвитку, саме це питання у центрі дебатів європейських економістів, які шукають шляхи виходу з економічної кризи.
Як і у випадку Іспанії, кредитний рейтинг Італії теж було понижено. Це не зважаючи на те, що уряд прем’єр міністра Маріо Монті провів жорсткі бюджетні скорочення. Італійський прем’єр вважає, що настав час змінити тактику і сконцентрувати увагу на розвитку.

“Структурні реформи самі по собі ніколи не спонукають ріст економіки. Адже, якщо держава збільшує виробництво і стає більш конкурентоздатною, але попиту на її товари нема ані всередині країни ані за її межами, розвитку не буде”, - каже Маріо Монті.

За словами експертів, такі країни боржники, як Італія, мають нелегке завдання переконати кредиторів, що вони не смітять грошима, одночасно намагаючись інвестувати в розвиток своєї економіки.

Скорочення бюджетних витрат не працюють навіть для Великобританії, яка не зважаючи на свій високий рейтинг та доступ до дешевих кредитів, теж знову переживає рецесію.

Тож експерти вважають, що після кількох позитивних місяців, Європі знову загрожують нелегкі економічні часи, що ставить під сумнів план виходу з кризи шляхом жорстких скорочень.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG