Спеціальні потреби

За фільм про міжрасове подружжя режисеру погрожували у 60-х


За фільм про міжрасове подружжя у 60-х погрожували
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

За фільм про міжрасове подружжя у 60-х погрожували

29 вересня – сторіччя з дня народження Стенлі Креймера, людини, чия творчість викликала захоплення однієї частини глядачів та обурення іншої. Креймер ставив фільми, які піднімали болючі проблеми про які було не прийнято говорити в Америці середини минулого сторіччя.

Один з його найбільш відомих фільмів «Вгадай, хто прийде на обід?», що вийшов на екрани у 1967-му році. Стрічка розповідає про історію міжрасового подружжя, болюча тема для Америки 60-их років. Дружина режисера Керен, згадує про неоднозначну реакцію на цей фільм.

«Стенлі і я отримували багато ненависницьких листів. Нам погрожували у ресторанах. Ми могли піти на вечерю, сидіти за столом, коли до нас підходили і казали: ви пан Креймер, який зняв фільм «Вгадай, хто прийде на обід?». Будь обережний! Нам це дуже не сподобалося», пригадує жінка.

Пісня на війні з расизмом
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:59 0:00
​Коли цей фільм з’явився у прокаті, у деяких штатах все ще існував закон, що передбачав кримінальну відповідальність за міжрасові шлюби», пояснює чим поміж іншого ризикував режисер, Ян Крістофер Горак, директор кіно і телевізійного архіву Південно-Каліфорнійського університету.

Актор Сидні Пуатьє, який знявся у скандальному на той час фільмі, згадує Креймера, як надзвичайно толерантну людину.

«Це була чудова людина, він також один з найдивовижніших режисерів в Америці, у нас ніколи не було з ним непорозумінь, завжди тільки вчилися один в одного».

Стенлі Креймер говорив не лише про міжрасові відношення. Він не боявся ставити у своїх фільмах серйозні моральні запитання про війну і політику. У фільмі «Нюрнберзький процес» режисер розповідає про суд над нацистськими керівниками за переслідування євреїв у Європі під час Другої світової війни. Того часу в Америці тема Голокосту широко не обговорювалася, і фільм став шоком для багатьох.

Кінотеатр просто неба "олюднив" діловий район
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
Ще один фільм, який викликав чимало пересуду, був «Пожнеш бурю» і стосувався теорії еволюції Чарльза Дарвіна. Герой стрічки – вчитель біології у штаті Кентуккі, якого звільнили з роботи, а потім засудили за викладання еволюції. Фільм був номінований на чотири премії «Оскара», щоправда жодної не отримав.

Однак, загалом фільми Стенлі Креймера отримали 16 статуеток Оскара. За свою кар’єру він створив, як режисер та незалежний продюсер 34 кінострічки. Чимало з них актуальні навіть сьогодні, понад пів століття з часу їх створення та 12 років після смерті майстра.

XS
SM
MD
LG