Спеціальні потреби

Актуально

США хотіли б бачити ратифікацію нового Договору про СНО до кінця року

Президент Барак Обама під час телефонної розмови із своїм російським колегою Дмитром Медведєвим 26-го числа на тему нового Договору про СНО

Президенти США Барак Обама та Росії Дмитро Медведев планують підписати новий американсько-російський Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь 8-го квітня. Відтак його мають ратифікувати Сенат США і російська Державна дума. Американські офіційні особи сподіваються, що документ вдасться ратифікувати до кінця року.

Новий договір передбачає скорочення ядерних арсеналів двох найбільших ядерних держав. Як заявила заступниця державного секретаря з питань контролю озброєнь та міжнародної безпеки Еллен Таушер, метою є надіслати текст договору Сенатові США протягом наступних трьох місяців.

Таушер каже, що дві із трьох частин договору вже готові та що тепер іде праця над додатком, який стосується подробиць про процес перевірки та інспекцій.

«Отже десь пізніше цього місяця різні частини договору стануть доступними громадськості й будуть предметом обговорення», – сказала Еллен Таушер.

Новий договір замінює Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з 1991 року, чинність якого закінчилася у грудні минулого року. Він скоротить кількість стратегічних ядерних озброєнь обох сторін приблизно на третину – до 1550 стратегічних боєголовок кожної сторони – і передбачає ретельний режим перевірку і спостереження.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG